Tanie loty Zurych

Zurych jest miejscowością znajdującą się w północno-wschodniej części Szwajcarii. Mieszka tam przeszło 387 tysięcy osób, co czyni z niego również największe miasto w kraju. Jest to ważny ośrodek handlowy oraz gospodarczy, a także przyjeżdża tam wielu turystów zwabionych interesującymi zabytkami oraz przepięknymi krajobrazami, jakie może zaoferować nam to miasto. Na pewno spędzimy tam miło czas, a także jeszcze nie raz będziemy chcieli je odwiedzić, aby znów poczuć unikalną atmosferę Zurychu. Obecnie dostać się tam można szybko i komfortowo samolotami, ponieważ niedaleko znajduje się również międzynarodowy port lotniczy.

Będąc w tym właśnie mieście, powinniśmy poświęcić czas na zobaczenie jego historycznego centrum. Przejdźmy się ulicą Bahnhofstrasse, przy której mieści się wiele luksusowych butików, zobaczmy dzielnicę Lindenhof oraz pałac Kaiserpfalz. Zwiedźmy kościoły Grossmünster, Fraumünster oraz zobaczmy kościół św. Piotra z największą tarczą zegarową na świecie. W Zurychu czeka na nas również mnóstwo interesujących muzeów, które opowiedzą nam historię miasta i zaprezentują unikatowe dzieła sztuki. Odpocząć będzie można w parkach czy ogrodzie chińskich.

Najwyższe temperatury w Zurychu notowane są w okresie od czerwca do sierpnia, kiedy wynoszą one około 20 stopni Celsjusza. Pojawiają się również wtedy opady deszczu. Wiosną i jesienią termometry wskazują na około 5 stopni Celsjusza, a zimą często spadają poniżej zera i wówczas przyjeżdża tam wiele osób zainteresowanych szusowaniem po białym puchu w okolicznych górach.

Tanie loty z Wrocławia do Zurychu

z Wrocławia do Zurychu od 879 PLN
z Wrocławia do Zurychu od 926 PLN
z Wrocławia do Zurychu od 901 PLN
z Wrocławia do Zurychu od 1228 PLN

Brak komentarzy.

Zostaw komentarz o Zurych

Komentarz

Powiązane strony z Zurych: