Tanie loty Wiedeń

Vienna_Int_Apt Wiedeń to stolica Austrii, która jest malowniczo położona nad Dunajem. Jest to także miasto, które liczy sobie przeszło 1,7 miliona osób, co czyni z niego również największą metropolię tego właśnie kraju. Wiedeń to ważne centrum administracyjne oraz naukowe i kulturowe, ale również bardzo często odwiedzają je turyści, którzy pragną zaznajomić się z unikatowymi zabytkami tej miejscowości. Będzie można spędzić tam naprawdę miło wakacje lub romantyczny weekend, więc warto pomyśleć o wycieczce do Wiednia, zwłaszcza że będzie można dostać się tam szybko i wygodnie samolotami, ponieważ niedaleko metropolii znajduje się też międzynarodowy port lotniczy. Na pewno przywieziemy stamtąd wspaniałe wspomnienia i jeszcze nie raz postanowimy tam wrócić.

Wiedeń obfituje w różnego rodzaju zabytki, które dokumentują bogate dzieje tego właśnie kraju. Przede wszystkim zwróćmy uwagę na przepiękną i majestatyczną katedrę św. Szczepana, która została wzniesiona w XIII wieku i jest klasycznym przykładem stylu gotyckiego. Zobaczmy również ratusz, parlament, kościół św. Ruprechta, kościół św. Karola Boromeusza pałac Schönbrunn, Belweder czy Hofburg. Wiedeń może zaoferować nam też interesujące ekspozycje w muzeach i galeriach sztuki.

Do Wiednia najwięcej osób przyjeżdża w okresie letnim. Wówczas będzie można liczyć na najwyższe temperatury oraz słoneczną pogodę. Słupki rtęci wskazują wtedy około 20-25 stopni Celsjusza. Także późną wiosną lub jesienią będzie można dostrzec niezwykłą atmosferę tego austriackiego miasta.

Tanie loty z Warszawy do Wiednia

z Warszawy do Wiednia od 692 PLN
z Warszawy do Wiednia od 709 PLN
z Warszawy do Wiednia od 900 PLN
z Warszawy do Wiednia od 545 PLN

Tanie loty z Krakowa do Wiednia

z Krakowa do Wiednia od 696 PLN
z Krakowa do Wiednia od 864 PLN
z Krakowa do Wiednia od 855 PLN
z Krakowa do Wiednia od 1156 PLN

Tanie loty z Londynu do Wiednia

z Londynu do Wiednia od 880 PLN

Tanie loty z Katowic do Wiednia

z Katowic do Wiednia od 867 PLN
z Katowic do Wiednia od 1218 PLN
z Katowic do Wiednia od 2034 PLN

Tanie loty z Wrocławia do Wiednia

z Wrocławia do Wiednia od 1047 PLN
z Wrocławia do Wiednia od 1514 PLN
z Wrocławia do Wiednia od 1654 PLN

Tanie loty z Gdańska do Wiednia

z Gdańska do Wiednia od 755 PLN
z Gdańska do Wiednia od 886 PLN
z Gdańska do Wiednia od 748 PLN
z Gdańska do Wiednia od 2210 PLN

Tanie loty z Poznania do Wiednia

z Poznania do Wiednia od 798 PLN
z Poznania do Wiednia od 885 PLN
z Poznania do Wiednia od 1057 PLN
z Poznania do Wiednia od 2221 PLN

Tanie loty z Berlina do Wiednia

z Berlina do Wiednia od 491 PLN
z Berlina do Wiednia od 523 PLN
z Berlina do Wiednia od 703 PLN

2 komentarze to “Wiedeń”

 1. Katarzyna K. pisze:

  Do Wiednia jeżdżę regularnie w sprawach biznesowych, ale poświęcam też zawsze czas na spacer po centrum i przekąszenie pysznych deserów i wypicie kawy – polecam każdemu!

 2. Natalia pisze:

  Najbardziej podobała mi się w Wiedniu katedra i to zarówno z zewnątrz, jak i od wewnątrz. Nigdy wcześniej nie byłam w tak wyjątkowym kościele – pięknym, ogromnym.

 3. Karolina pisze:

  w wiedniu głównie podobały mi się zabytki sakralne, których jest tam mnóstwo. Niemniej pojechałam też, aby dobrze się pobawić, polecam wiedeńskie kluby muzyczne i restauracje.

 4. Bronisław Zentowicz pisze:

  Z żoną polecieliśmy wygodnie do Wiednia w zeszłym roku latem na weekend. Podróż była udana, choć to był tani przewoźnik, na miejscu spędziliśmy czas bardzo miło.

 5. Mateusz K. pisze:

  Wiedeń jest miastem, które daje szerokie możliwości, atrakcje, wymaga czasu na to, aby go poznać w pełni. Dlatego nie weekend, ale przynajmniej tydzień!

 6. Emilia i Grzesiek T. pisze:

  Też wybraliśmy się z żoną na wycieczkę do stolicy Austrii. Mieliśmy zamówiony dobry hotel w prawie samym centrum, więc podróż była nieco droga, ale polecamy serdecznie.

 7. Jarek pisze:

  Jak byłem we Wiedniu, to przede wszystkim podobało mi się centrum i to, że kilka kroków dzieliło je od malowniczego brzegu rzeki, można było pospacerować, odpocząć.

Zostaw komentarz o Wiedeń

Komentarz

Powiązane strony z Wiedeń: