Tanie loty Wenecja

wenecja Wenecja to jedno z najczęściej odwiedzanych włoskich miast, które będzie mogło zaoferować nam niezwykłe krajobrazy i zabytkowe zabudowania, które sprawiają, że co roku odwiedza je kilka milionów osób. Wenecja mieści się w północno-wschodniej części kraju nad Adriatykiem. Mieszka tam przeszło 260 tysięcy osób. Przez wieki było do miasto, które odgrywało bardzo ważną rolę w dziejach Europy, co widoczne jest również w jego dzisiejszych zabytkach, które pamiętają tamte czasy. Miasto to zlokalizowane jest w części na wyspach laguny oraz wiele budowli jest wzniesionych na palach. Po ulicach-kanałach porusza się łodziami oraz tramwajami wodnymi, które nazywane są tam vaporetto. Do Wenecji zdecydowanie warto udać się wtedy, gdy uwielbiamy niezwykłe miejsca. Z pewnością przypadnie nam ona do gustu i jeszcze nie raz będziemy chcieli tam powrócić.

Ze względu na swoją wartość oraz piękno Wenecja wpisana jest na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Zobaczmy tam przede wszystkim Plac św. Marka oraz znajdujący się przy nim pałac Dożów. Zwiedźmy też przepięknie zdobioną bazylikę św. Marka, most Westchnień, zabytkowe pałace Ca’ d’Oro, Ca’ Rezzonico czy Ca’ Pesaro. Poświęćmy też chwilę na zobaczenie bazyliki Santa Maria Glorioda dei Frari, Santa Maria della Salute, a także przepłyńmy łódką Kanałem Grande.

Najwięcej turystów przyjeżdża tam w okresie letnim, gdy będzie można również wygodnie zobaczyć tamtejsze zabytki oraz cieszyć się słoneczną pogodą. Także jesienią spędzimy tam miło czas, zwiedzając unikatowe zabudowania Wenecji.

Tanie loty z Warszawy do Wenecji

z Warszawy do Wenecji od 351 PLN
z Warszawy do Wenecji od 697 PLN
z Warszawy do Wenecji od 462 PLN
z Warszawy do Wenecji od 792 PLN

Tanie loty z Wrocławia do Wenecji

z Wrocławia do Wenecji od 956 PLN
z Wrocławia do Wenecji od 1212 PLN
z Wrocławia do Wenecji od 1219 PLN
z Wrocławia do Wenecji od 1037 PLN

Tanie loty z Katowic do Wenecji

z Katowic do Wenecji od 999 PLN
z Katowic do Wenecji od 1692 PLN
z Katowic do Wenecji od 1456 PLN

Tanie loty z Poznania do Wenecji

z Poznania do Wenecji od 1127 PLN
z Poznania do Wenecji od 1359 PLN
z Poznania do Wenecji od 1476 PLN

Tanie loty z Berlina do Wenecji

z Berlina do Wenecji od 318 PLN
z Berlina do Wenecji od 694 PLN
z Berlina do Wenecji od 685 PLN
z Berlina do Wenecji od 700 PLN

2 komentarze to “Wenecja”

 1. Asik pisze:

  Plac świętego Marka w Wenecji, to najbardziej klimatyczne miejsce jakie znam, polecam Wenecję na romantyczny weekend z ukochanym :]

 2. Romantyczka pisze:

  W Wenecji przeżywałam najpiękniejsze chwile ze swoim ukochanym, wtedy wszystko było jak z bajki! Zwłaszcza w pamięć zapadły mi gondole i most westchnień.

 3. Sandra W. pisze:

  Wenecja to jedno z moich ulubionych miast we Włoszech, a trochę ich już zwiedziłam. Tam zawsze można miło spędzić czas, zapomnieć o problemach i oddać się zabawie.

 4. Olga i Gabriel pisze:

  Wenecję wspominamy bardzo miło. to był nasz pierwszy wspólny wyjazd już ponad 4 lata temu, teraz planujemy następny. najpiękniejsze są pałace nad canale grande.

 5. Blanka pisze:

  Jak leci się do Wenecji, warto pamiętać o tym, że do kupienia jest mnóstwo niepowtarzalnych pamiątek i warto wziąć dodatkowe pieniądze, gdy chce się coś ciekawego kupić, bo mnie zabrakło :(

 6. Kaśka i Maciek pisze:

  Wenecja to od dawna było nasze marzenie. Chcieliśmy razem zobaczyć bazylikę św. Marka, Most Westchnień czy tamtejsze pałace. Jedziemy już za miesiąc!

 7. Michał pisze:

  To miasto jest po prostu wyjątkowe, niepowtarzalne i każdy powinien tam pojechać. Ulice w wodzie, pałace na brzegach, gwar, życie i piękno – wszystko w jednym miejscu!

 8. Mateusz Wieczorek pisze:

  W Wenecji miałem okazję być raz i tym, co najbardziej mi się spodobało, był plac św. Marka z bazyliką i położony opodal pałac Dożów. To najbardziej mi się podobało!

Zostaw komentarz o Wenecja

Komentarz

Powiązane strony z Wenecja: