Tanie loty Warna

Warna jest miastem znajdującym się we wschodniej części Bułgarii nad Morzem Czarnym. Mieszka tam przeszło 312 tysięcy osób, co czyni z niej również trzecie miasto w kraju pod względem zaludnienia. W Warnie będzie można miło spędzić czas na plażach oraz kąpiąc się w ciepłych morskich wodach, a także czeka tam na nas wiele ciekawych zabytków, które dokumentują bogatą historię miasta oraz całego regionu. Z pewnością nie będziemy się tam nudzili i przywieziemy stamtąd same miłe wspomnienia. Warna jest świetnym miastem na udane wakacje, zatem warto się na nie zdecydować. Obecnie można tam szybko i wygodnie dostać się samolotami, ponieważ nieopodal mieści się również międzynarodowy port lotniczy.

W Warnie będzie można zwiedzić wiele interesujących zakątków. Warto zobaczyć ruiny zabudowań rzymskich pochodzących z czasów starożytnych, a także liczne fundamenty bazylik i pozostałości fortyfikacji, które wznosiły się tam pomiędzy V a VII wiekiem. Swoim pięknem zachwyca bogato zdobiona cerkiew i zabytki z okresu panowania Turcji. W Warnie można zobaczyć również symboliczne mauzoleum Władysława III Warneńczyka. Tamtejsze muzea przybliżą nam ciekawe dzieje miasta, a po zwiedzaniu możemy odpocząć w parkach.

Do Warny najlepiej udać się w okresie letnim, gdy będzie można również cieszyć się wtedy najkorzystniejszą temperaturą. W pełni sezonu można liczyć na około 25-30 stopni Celsjusza. Także jesień będzie ciekawą porą roku do zwiedzenia tego miejsca, a także w mieście nie będzie znajdowało się wówczas tak wielu turystów.

1 komentarz to “Warna”

  1. Nadia pisze:

    Do zeszłego roku Bułgaria kojarzyła mi się tylko ze wspomnieniami rodzicow z mlodości, że bali tam na wycieczce albo coś, ale rok temu pojechalam z Chlopakiem, bo mnei namowił i nie żałuje, Bułgari jest na prawdę pieknym krajem, ciepłe morze, ciekawe kurorty, bylismy również w Warnie, produkują tam niezłe wina ;p

Zostaw komentarz o Warna

Komentarz

Powiązane strony z Warna: