Tanie loty Turyn

turyn Turyn jest miejscowością położoną w północno-zachodniej części Włoszech. Przepływa przez nie rzeka Dora, a niedaleko wznoszą się malownicze Alpy, co sprawia, że jest to także często wybierany zimowy kurort turystyczny. W Turynie mieszka przeszło 910 tysięcy osób, co czyni z niego jedno z większych włoskich miast. Jest to również ważny ośrodek kulturalny oraz gospodarczy na północy tego kraju. Często przyjeżdżają do niego również turyści, ponieważ będzie można zobaczyć tam zabytkowe zabudowania oraz wiele malowniczych zakątków. Wyjazd do Turynu z pewnością będzie ciekawą propozycją dla tych, którzy chcą zapoznać się z kulturą Włoszech oraz wrócić z miłymi wspomnieniami z takiej wyprawy. Do Turynu można obecnie szybko i wygodnie dostać się samolotami, gdyż w pobliżu znajduje się port lotniczy.

W Turynie będzie można zobaczyć mnóstwo interesujących zabytków, które dokumentują jego bogatą historię. Zwróćmy uwagę między innymi na przepiękną XV-wieczną katedrę, kościół Superga, a także kościół San Lorenzo. Oprócz tego w Turynie warto obejrzeć przepiękne pałace: Palazzo Reale, Palazzo Madama czy Castello del Valentino. W mieście tym można również odwiedzić wiele interesujących muzeów. Także okolice tej metropolii obfitują w wiele ciekawych krajobrazów.

Najwięcej turystów odwiedza Turyn w czasie letnich wakacji, ponieważ można wtedy liczyć również na najwyższe temperatury, które średnio wynoszą około 20-25 stopni Celsjusza. Zimą z kolei przyjeżdża tam też wielu amatorów szusowania po białym puchu.

Brak komentarzy.

Zostaw komentarz o Turyn

Komentarz

Powiązane strony z Turyn: