Tanie loty Turku

Turku_Apt Turku to miasto znajdujące się w Finlandii. Sama nazwa miasta pochodzi od słowa oznaczającego targ, rynek. Oferuje nam ono bardzo wiele ciekawych miejsc do zwiedzenia, więc będzie można tam miło spędzić wakacje. Miejscowość ta, które liczy sobie przeszło 3,6 miliona obywateli, jest najstarszym fińskim miastem. Znajduje się ono przy ujściu rzeki Aurajoki w południowej części kraju. Jest to ważny ośrodek przemysłowy oraz gospodarczy całego kraju. Przyjeżdża tam również wielu turystów, ponieważ czeka tam na nich mnóstwo interesujących miejsc do zobaczenia. Do Turku będzie można szybko i wygodnie dostać się samolotami, ponieważ w pobliżu niego zlokalizowane jest też lotnisko.

W Turku można zobaczyć wiele interesujących zabytków, które przyciągają tam turystów. Jednym z głównych jest wybudowany w XIII wieku zamek. Można w nim dzisiaj zwiedzić muzeum historii Finlandii, a także poszczególne sale w tym lochy zamkowe. Wiele budynków w sercu miasta datowanych jest na XV-XIX stulecia. Wiele z nich było zniszczonych podczas pożarów, ale zabudowa Turku nadal odznacza się pięknem oraz tworzy niezwykły klimat. Warto też zobaczyć zamek Turunlinna z XII wieku, budynek uniwersytetu Åbo Akademi, kościoły pochodzące z XIII wieku oraz wiele innych zabudowań, w tym muzeów oraz galerii.

Pod względem klimatu Turku jest najlepszym miejscem do zwiedzenia w okresie letnich wakacji. Latem temperatury wynoszą około 20 stopni Celsjusza, ale zdarzają się też dni upalne. Zimą pojawiają się często większe opady oraz mrozy.

2 komentarze to “Turku”

  1. Kleo pisze:

    Uwielbiam Skandynawię, co prawda w Turku jeszcze nie byłam, ale na pewno się wybiorę, Szwecję już zwiedziłam, Norwegię w większej częsci, przyjdzie niedługo kolej na Finlandie, także Turku przygotuj się bo nadchodzęęęęęęęęęęęe…!!! ;p

  2. I have read so many posts concerning the blogger lovers but this piece of writing is actually a pleasant article,
    keep it up.

Zostaw komentarz o Turku

Komentarz

Powiązane strony z Turku: