Tanie loty Sztokholm

Sztokholm jest stolicą oraz największym miastem w Szwecji, które liczy sobie ponad 825 tysięcy osób. Jest to ważny ośrodek administracyjny, polityczny oraz gospodarczy tego właśnie kraju, gdzie będzie można również zwiedzić mnóstwo interesujących zakątków, które dokumentują jego historię. Do Sztokholmu przyjeżdża co roku wielu turystów, którzy pragną bliżej zaznajomić się w tym regionem Szwecji oraz samym miastem. Z pewnością udanie się tam będzie dobrym pomysłem, gdy uwielbiamy kulturę skandynawską. Do miasta można dzisiaj dostać się szybko i wygodnie, ponieważ niedaleko niego znajduje się również międzynarodowy port lotniczy.

Sztokholm położony jest na kilku wyspach, więc podróżując po mieście, zauważymy też tam dość dużo mostów oraz kanałów. Warto zwiedzić samo centrum miasta, gdzie będzie można zobaczyć Pałac Królewski Kungliga slottet, który został wzniesiony w XVIII wieku. Turystów przyciąga również katedra św. Mikołaja, która znajduje się w dzielnicy Gamla Stan. Zobaczmy także przepiękny Dom Rycerstwa Riddarhuset mieszczący się niedaleko katedry, który pochodzi z XVII wieku, a także sztokholmski ratusz oraz skansen. W mieście znajduje się również wiele muzeów oraz galerii sztuki.

Do Sztokholmu w celach turystycznych najlepiej udać się w okresie letnim, gdy można liczyć też na wspaniałą pogodę. Temperatury wynoszą wtedy od 20 do 25 stopni Celsjusza i pozwalają na zapoznanie się z jego pięknem w pełni. Wiosny oraz jesienie również są dość ciepłe, ale zimy często są bardzo mroźne i śnieżne.


Tanie loty z Warszawy do Sztokholmu

z Warszawy do Sztokholmu od 38 PLN
z Warszawy do Sztokholmu od 38 PLN
z Warszawy do Sztokholmu od 574 PLN
z Warszawy do Sztokholmu od 763 PLN

Tanie loty z Poznania do Sztokholmu

z Poznania do Sztokholmu od 23 PLN
z Poznania do Sztokholmu od 738 PLN
z Poznania do Sztokholmu od 949 PLN
z Poznania do Sztokholmu od 1185 PLN

Tanie loty z Gdańska do Sztokholmu

z Gdańska do Sztokholmu od 8 PLN
z Gdańska do Sztokholmu od 736 PLN
z Gdańska do Sztokholmu od 819 PLN
z Gdańska do Sztokholmu od 1009 PLN

Tanie loty z Krakowa do Sztokholmu

z Krakowa do Sztokholmu od 168 PLN
z Krakowa do Sztokholmu od 869 PLN
z Krakowa do Sztokholmu od 990 PLN
z Krakowa do Sztokholmu od 1069 PLN

Tanie loty z Łodzi do Sztokholmu

z Łodzi do Sztokholmu od 2499 PLN

Tanie loty z Katowic do Sztokholmu

z Katowic do Sztokholmu od 30 PLN
z Katowic do Sztokholmu od 715 PLN
z Katowic do Sztokholmu od 917 PLN
z Katowic do Sztokholmu od 1653 PLN

2 komentarze to “Sztokholm”

 1. Sławek pisze:

  Byłem w Sztokholmie z narzeczoną w lutym, było wspaniale, Gamla Stan wieczorem, pokryte śniegiem robi niesamowite wrazenie!!! Przepiekne miasto, bardzo czyste i zadbane, warte odwiedzenia!

 2. Piotr M. pisze:

  W Sztokholmie byłem z dziećmi, ponieważ chciałem pokazać im właśnie to miasto, które jest dla mnie bardzo wartościowe. Dzieciaki były bardzo zadowolone!

 3. Radek pisze:

  Do Sztokholmu jeżdżę sobie co roku, aby załatwiać tam różne formalności firmowe. Gdy chodzi o wypoczynek i dobrą zabawę, to miasto też się do tego idealnie nadaje!

 4. Magdusia1978 pisze:

  W Sztokholmie najbardziej podobał mi się Dom Rycerstwa. Nigdy nie widziałam takiego pięknego budynku, ale oczywiście całe miasto potrafi zapierać dech w piersiach.

 5. Kamilka pisze:

  Sztokholm jest fajny latem, kiedy pogoda dopisuje, raczej nie polecamy jechania tam zimą – gwarancja śniegu i mrozu i chce się tylko siedzieć w hotelu.

 6. Marek pisze:

  W Sztokholmie spędziłem miło weekend służbowy połączony ze zwiedzaniem. Zapamiętałem przede wszystkim przepiękną dzielnicę Gamla Stan i tamtejszą katedrę.

 7. Janek pisze:

  Do Sztokholmu kupiłem tanie bilety na Wizzair i poleciałem sam. W sumie przylot był rano, a odlot wieczorem, ale pochodziłem trochę po mieście, spróbowałem kuchni.

 8. Katarzyna M. pisze:

  Miasto jest bardzo fajne latem, do dyspozycji jest dużo atrakcji turystycznych i kulturalnych. My z rodziną głównie poświęcaliśmy czas na zwiedzanie i wypoczynek w parkach, które są bardzo ładne i zadbane.

Zostaw komentarz o Sztokholm

Komentarz

Powiązane strony z Sztokholm: