Tanie loty Szanghaj

Szanghaj jest miastem znajdującym się we wschodniej części Chin. Jest to również największa metropolia tego właśnie kraju, ponieważ żyje tam przeszło 23 miliony osób. Szanghaj to ważny ośrodek gospodarczy oraz finansowy. Ze względu na znajdujący się tam port morski, a także lotniczy jest to także odgrywający dużą rolę węzeł transportowo-komunikacyjny. Działa tam też giełda. Do Szanghaju przyjeżdża również wielu turystów, którzy pragną zwiedzić jego niezwykłe zabytki, a także odczuć jego unikalną atmosferę. Z pewnością wyjazd do tego właśnie miasta będzie dobrym pomysłem, gdy uwielbiamy chińską kulturę oraz chcielibyśmy bliżej zapoznać się z tym właśnie miastem. Obecnie można dostać się tam szybko i wygodnie, wybierając samoloty, gdyż niedaleko miasta znajduje się również port lotniczy, który zalicza się do największych w Chinach.

W centrum Szanghaju znajdują się jedne z najwyższych wieżowców na świecie. Będzie można również zobaczyć tam wiele ciekawych zabytków, które dokumentują bogactwo kultury oraz dzieje tego regionu Chin. Przespacerujmy się nabrzeżem Bund, zobaczmy świątynię Nefrytowego Buddy, przepiękną świątynię Longhua, chrześcijańską katedrę św. Ignacego, a także mieszczącą się na wzgórzu bazylikę Sheshan.

Do Szanghaju warto pojechać latem, ponieważ będzie można wtedy liczyć na najlepszą pogodę. Wysokie temperatury oraz słońce będą akompaniowały nam wtedy podczas naszych wycieczek po tym niezwykłym mieście. Wiosny i jesienie są nieco chłodniejsze, ale również będzie można tam miło spędzić czas.

1 komentarz to “Szanghaj”

  1. Sepia pisze:

    Uwielbiam Chiny, najbardziej bym chciała pojechać w chińskie góry!! To moje wielkie marzenie..

Zostaw komentarz o Szanghaj

Komentarz

Powiązane strony z Szanghaj: