Tanie loty Sydney

sydney pyrmont bay view on docks with marina boats at sunrise sydney tower above roofs of apartments Sydney to największe miasto w Australii, a także stolica tego właśnie kraju. Mieszka tam przeszło 4,5 miliona obywateli oraz jest to ważne centrum finansowe, administracyjne oraz kulturowe, a także znajduje się tam wiele ważnych szkół wyższych. Do Sydney przyjeżdża też wielu turystów, którzy pragną bliżej zapoznać się z tym malowniczo położonym miastem. Z pewnością uda nam się również miło spędzić czas w jego okolicach, które obfitują też w przepiękne krajobrazy. Wyprawa do Sydney będzie na pewno miłym urozmaiceniem, jeżeli chcielibyśmy w ciągu zimy poczuć się jak latem, dlatego też warto zastanowić się nad takim wyjazdem. Przeżyjemy tam na pewno interesującą pogodę i jeszcze nie raz będziemy chcieli wrócić.

Sydney może zaoferować nam mnóstwo interesujących zabytków oraz budowli. Z pewnością warto zobaczyć tamtejszą operę, która jest symbolem miasta. Drugim z nich jest most Harbour Brigde. Warto zobaczyć także wieżę Sydney Tower, skąd rozciąga się przepiękny widok, a także warto obejrzeć tradycyjne zabudowania w dzielnicy The Rocks. Poza miastem odwiedzić można Góry Błękitne, które zyskały swoją nazwę dzięki olejkowi eukaliptusowemu, który unosi się tam latem i nadaje im niebieskawe zabarwienie.

Sydney odznacza się umiarkowanym klimatem. Zimą temperatura rzadko kiedy spada tam poniżej 5 stopni Celsjusza, a średnio wynosi około 10 stopni. Latem, czyli w okresie od listopada do lutego, będzie można korzystać z upałów, gdyż temperatury wynoszą tam około 25 stopni Celsjusza, a także często wskazują powyżej 30 stopni.

1 komentarz to “Sydney”

  1. Kleo pisze:

    A od kiedy to Sydney zabrało Canberze to zaszczytne miejsce bycia stolica Australii!!!

Zostaw komentarz o Sydney

Komentarz

Powiązane strony z Sydney: