Tanie loty Stuttgart

STR_Echterdingen_Apt Stuttgart jest miejscowością znajdującą się w południowej części Niemiec. Żyje tam przeszło 618 tysięcy obywateli, co sprawia, że jest to również szóste pod względem wielkości miasto tego kraju. Jest to ważne centrum gospodarcze oraz finansowe, gdzie swoje siedziby ma wiele międzynarodowych firm. Stuttgart jest malowniczo położony na wzgórzach, a na niektórych z nich oprawia się winorośl. Będzie można tam spędzić naprawdę niezwykły czas, jeżeli zdecydujemy się na odwiedzenie tego malowniczego miejsca, ponieważ znajduje się tam również wiele interesujących zabytków, które dokumentują bogata i długą historię regionu i metropolii. Z pewnością przywieziemy stamtąd wiele miłych wspomnień.

Zwiedzanie tego miasta warto zacząć od spaceru na Schlossplatz, czyli główny plac zamkowy miasta. Będzie można zobaczyć przy nim wiele zabytkowych zabudowań. Zwiedźmy również majestatycznie górujący nad miastem kościół Stiftskirche, który swoje początki ma w XI wieku, XIII-wieczny zamek Altes Schloss, barokowy Nowy Zamek Neues Schloss. Czeka tam na nas również wiele doskonale wyposażonych muzeów, a po ich zwiedzeniu będzie można odpocząć w parkach lub zdecydować się na spróbowanie przysmaków lokalnej kuchni.

Do Stuttgartu najlepiej udać się w okresie letnim, ponieważ będzie można wtedy liczyć również na najwyższe temperatury. Średnio wynoszą one około 20 stopni Celsjusza, ale zdarzają się również większe upały. Jesienie są z reguły cieplejsze od wiosen, więc również wtedy będzie można zdecydować się na odwiedzenie tego przepięknego miasta.

1 komentarz to “Stuttgart”

  1. Genek pisze:

    A ja byłem w Stuttgarcie zimą i też się dało zwiedzać, bawiliśmy się z żoną bardzo dobrze, chodziliśmy do knajp na rozgrzewkę ;)

Zostaw komentarz o Stuttgart

Komentarz

Powiązane strony z Stuttgart: