Tanie loty Strasburg

Grand_Ile_SXBStrasburg jest miastem znajdującym się w północno-wschodniej części Francji. Mieszka tam przeszło 272 tysiące osób, a także jest to ważny ośrodek gospodarczy w regionie Alzacji. To tam mieści się również Europejski Trybunał Praw Człowieka. Będzie można spędzić tam miło czas, decydując się na zwiedzenie jego przepięknych zabytków oraz na odpoczynek w jego malowniczych okolicach. Do Strasburga przyjeżdża wiele osób, które zainteresowane są poznaniem tej właśnie części Francji. Z pewnością uda nam się tam miło spędzić czas, ponieważ czeka tam na nas wiele ciekawych atrakcji. Do miasta można obecnie dostać się szybko i wygodnie, wybierając transport lotniczy, gdyż w pobliżu metropolii znajduje się port lotniczy.

Centrum miasta zostało zakwalifikowane ze względu na swoje unikalne piękno oraz wartość jako światowe dziedzictwo ludzkości UNESCO. Będzie można zobaczyć tam między innymi majestatyczną katedrę Notre Dame, która jest wspaniałym przykładem architektury epoki średniowiecza. Oprócz tego tamtejsze domy zbudowane są w tradycyjnym stylu, więc będziemy mogli poczuć, jakbyśmy przenieśli się tam o kilkaset lat wstecz. Warto też poświęcić czas na zobaczenie tamtejszych parków czy muzeów, które mogą pochwalić się niezwykłymi ekspozycjami.

W celach turystycznych do Strasburga najlepiej pojechać latem, gdy będzie można wtedy w promieniach ciepłego słońca zwiedzać jego unikatowe zabytki. Temperatury wynoszą wtedy od 20 do 25 stopni Celsjusza. Wiosny oraz jesienie są także ciepłe, więc można wybrać się tam i podczas tych pór roku.

1 komentarz to “Strasburg”

  1. Andzia pisze:

    Ciekawe czy w katedrze Notre Dame urzęduje garbaty dzwonnik ;p

Zostaw komentarz o Strasburg

Komentarz

Powiązane strony z Strasburg: