Tanie loty Stavanger

Stavanger_AptStavanger jest miastem znajdującym się w południowo-zachodniej części Norwegii. Mieszkają tam przeszło 124 tysiące osób, co czyni z niego również jedno z większych miast tego kraju. Jest to ważny ośrodek gospodarczy oraz turystyczny, którzy przyciąga mnóstwo turystów zainteresowanych poznaniem jego przepięknych zabytków oraz poczuciem jego wyjątkowego klimatu. Do Stavanger przyjeżdża wiele osób, które przepadają za przepięknymi skandynawskimi krajobrazami, więc jeżeli również do nich należymy, wówczas warto zdecydować się na zobaczenie tego magicznego miejsca. Obecnie można tam szybko i komfortowo dostać się samolotami, gdyż w pobliżu znajduje się port lotniczy.

W Stavanger czeka na nas wiele interesujących zakątków do zwiedzenia. Warto koniecznie zdecydować się na dłuższy spacer po jego centrum, gdzie będzie można zobaczyć przepiękne tradycyjne drewniane domy, które pochodzą z XVIII i XIX wieku. Oprócz tego zobaczmy też katedrę św. Swithuna, która została wzniesiona w wieku XII. W centrum miasta znajduje się też targ. W mieście warto poświęcić także czas na odwiedzenie muzeów, między innymi archeologicznego oraz Norweskiego Muzeum Ropy Naftowej. Miasto to jest często wybierane przez miłośników turystyki pieszej, ponieważ tamtejsze okolice obfitują w naturalne szlaki, a także przepiękne krajobrazy.

Do Stavanger w celach turystycznych najlepiej dostać się w okresie letnim, ponieważ będzie można liczyć też wtedy na najlepszą pogodę. Latem słupki niezbyt mroźne ciepłe, ponieważ średnio temperatura oscyluje wokół zera stopni.

Tanie loty z Warszawy do Stavanger

z Warszawy do Stavanger od 517 PLN
z Warszawy do Stavanger od 627 PLN
z Warszawy do Stavanger od 697 PLN
z Warszawy do Stavanger od 1308 PLN

Tanie loty z Berlina do Stavanger

z Berlina do Stavanger od 706 PLN
z Berlina do Stavanger od 815 PLN
z Berlina do Stavanger od 1190 PLN
z Berlina do Stavanger od 1940 PLN

Tanie loty z Krakowa do Stavanger

z Krakowa do Stavanger od 923 PLN
z Krakowa do Stavanger od 1349 PLN
z Krakowa do Stavanger od 1416 PLN

1 komentarz to “Stavanger”

  1. Kola pisze:

    W tym mieście jeszcze nie bylem, byłem na razie w Oslo, Bergen i Trondheim i wszystkie miasta były wspaniałe i mnie nie zawiodły, także mysle, że Stavanger równiez jest wart zwiedzenia!

Zostaw komentarz o Stavanger

Komentarz

Powiązane strony z Stavanger: