Tanie loty Stambuł

Istanbul Sunset Panorama2 Stambuł jest największym miastem w Turcji, które liczy sobie również przeszło 11 milionów osób. Jest to ważne centrum finansowe oraz edukacyjne tego kraju, gdzie znajduje się wiele szkół wyższych. Metropolia ta podzielona cieśniną Bosfor jest na dwie części – jedna leży w Europie, a druga w Azji. Stambuł może pochwalić się naprawdę niezwykła historią, co widoczne jest również w jego zabytkach, które można tam podziwiać i które przyciągają tam co roku miliony turystów z całego świata. Z pewnością udanie się do tego tureckiego miasta będzie dobrym pomysłem, gdyż spędzimy tam niezapomniane dni i przywieziemy mnóstwo ciekawych wspomnień oraz obietnicę powrotu. Obecnie do Stambułu można dostać się wygodnie samolotami, gdyż niedaleko miasta zlokalizowany jest międzynarodowy port lotniczy.

W Stambule czeka na nas mnóstwo interesujących zabytków. Z pewnością warto poświęcić czas na zwiedzenie monumentalnej świątyni Hagia Sofia, która wzniesiona została w VI wieku. Dzisiaj mieści się tam muzeum. Następnie zobaczmy tamtejsze meczety: Dolmabahçe, Błękitny Meczet czy Meczet Sulejmana. Na uwagę zasługują też kościoły chrześcijańskie, tajemnicze podziemne cysterny, pałace czy też doskonale wyposażone muzea.

Najwyższe temperatury w Stambule odnotowuje się w okresie letnim, gdy dochodzą one często do 30 stopni Celsjusza, a także czasami termometry wskazują jeszcze więcej. Gdy zależy nam na tym, aby zwiedzić tę miejscowość wówczas, gdy nie będzie tam tak wielu turystów, to możemy wybrać dla siebie jesień lub wiosnę.

1 komentarz to “Stambuł”

  1. ludek pisze:

    Haga Sofia zrobiła na mnie na prawde duże wrażenie, aż się wierzyć nie chce, że w 6 wieku ludzie zbudowali coś tak wielkiego i pięknego!!!

Zostaw komentarz o Stambuł

Komentarz

Powiązane strony z Stambuł: