Tanie loty Sofia

Sofia to stolica Bułgarii, a także największe miasto tego właśnie państwa, które liczy sobie przeszło 1,2 miliona obywateli. Jest to ważne centrum administracyjne, polityczne, ekonomiczne, a także kulturalne w Bułgarii, które przyciąga również wielu turystów. Czeka tam na nas wiele interesujących zabytków do zwiedzenia, które są świadectwem długiej i bogatej historii Sofii. Z pewnością miło spędzimy tam czas nie tylko w samym mieście, ale również jego okolicach, gdzie będzie można wspinać się po zboczach masywu Witoszy, a także przespacerować się nad rzeką Bojanską. Sofia to zatem bardzo ciekawe miejsce na wakacje, które będzie mogło zaproponować nam mnóstwo interesujących atrakcji i nigdy nie będziemy się tam nudzili, a także przywieziemy wiele miłych wspomnień.

Będąc w Sofii, warto poświęcić dość dużo czasu na zwiedzanie. Z pewnością trzeba zobaczyć przepiękną Cerkiew Bojańską, która pochodzi z okresu średniowiecza, a wewnątrz niej będzie można oglądać unikatowe freski. Warto zobaczyć też wczesnochrześcijańską rotundę św. Jerzego oraz Cerkiew Mądrości Bożej. Sofia pełna jest również przepięknych orientalnych zabudowań, a także można zwiedzić tam zabytkowe tureckie łaźnie. Historię miasta oraz tradycje regionu będzie można bliżej poznać w Narodowym Muzeum Historycznym.

Do Sofii najwięcej turystów przyjeżdża w okresie letnim, ponieważ, naturalnie, będzie można również liczyć tam na najlepszą pogodę. Temperatury wahają się średnio od 25 do 30 stopni Celsjusza. Wiosna i jesień to również dobre pory na zwiedzenie Sofii.

1 komentarz to “Sofia”

  1. Jurek pisze:

    Sofia to super miasto, w ogóle nie spodziewałam się, że Bulgaria jest taka fajna, myslałam ze to jakieś zacofane państwo, okazalo się, że ma wspaniałe kurort, ciepłe morze, i dużo pozytywnych mieszkanców!

Zostaw komentarz o Sofia

Komentarz

Powiązane strony z Sofia: