Tanie loty Singapur

Singapur to państwo-miasto położone w Azji na Półwyspie Malajskim. Jest to jedno z ważniejszych państw pod względem ekonomicznym i finansowym w tym regionie świata. Chociaż kojarzy nam się ono głównie z wysoko rozwiniętą gospodarką, przeszklonymi drapaczami chmur oraz nowoczesnością, to jednak będzie można również zobaczyć tam tradycyjną zabudowę, która tworzy niezwykły klimat. W samym centrum Singapuru znajduje się dzielnica kolonialna, która na pewno warta jest zobaczenia. Zachwycają także okolice miasta, które obfitują w malownicze widoki. Chociaż Singapur to głównie miasto, do którego udają się osoby związane z biznesem, to jednak w samolotach można zobaczyć też dużą liczbę turystów. Wybierając się tam, na pewno przywieziemy wiele ciekawych wspomnień i przeżyjemy niezapomnianą przygodę.

W samym sercu Singapuru będzie można zobaczyć kolonialne zabudowania oraz dzieła sztuki. Do nich należy statua Tomasa Stamfora Rafflesa, założyciela miasta, a także katedra św. Andrzeja, która wzniesiona jest w stylu neogotyckim. Warty uwagi jest także ratusz miejski. Po całym terenie metropolii rozsiane są też mniejsze i większe świątynie buddyjskie, hinduistyczne czy meczety, które schowane są przy małych uliczkach i na pewno bardzo urozmaicają miejskie widoki.

Pod względem temperatury w Singapurze nie będziemy mogli trafić na zimy dzień. Przez cały rok słupek rtęci wynosi tam około 25 stopni Celsjusza. Pojawiają się za to czasami dość obfite opady deszczu związane z monsunami. Najlepiej pojechać zatem do tego kraju w okresie letnim.

1 komentarz to “Singapur”

  1. Diana pisze:

    Ciekawa instytucja miasto-państwo, fajnie by bylo zobaczyć kiedyś cos takiego!!!

Zostaw komentarz o Singapur

Komentarz

Powiązane strony z Singapur: