Tanie loty Shannon

Shannon_Int_Apt Shannon jest znajdującym się w południowo-zachodniej części Irlandii miastem, w którym mieszka przeszło 8,5 tysiąca osób. Położone jest ono nad rzeką Shannon, a także niedaleko od niego mieści się większa irlandzka metropolia – Limerick. Shannon jest jednym z najmłodszych miast w tym kraju, ponieważ wzniesiono je w 1960 roku, gdyż w okolicy zaczęto rozbudowywać infrastrukturę ze względu na powstającą niedaleko strefę gospodarczą. Status miasta otrzymało ono w 1982 roku. Początkowo było ono niedużą miejscowością, gdzie nie można było znaleźć również wielu sklepów czy innych usług, ale w ostatnich latach Shannon zostało znacznie rozbudowane. Niedaleko niego znajduje się port lotniczy, z którego korzystają często mieszkańcy Limerick oraz Ennis, a także innych okolicznych miast. Gdy wybieramy się w ten region, wówczas na pewno będziemy zachwyceni wspaniałymi krajobrazami, które przygotowała dla nas Irlandia, a także jeszcze nie raz zapragniemy tam wrócić.

W samym Shannon nie zobaczymy wielu ciekawych miejsc ze względu na wiek miasta, ale koniecznie warto poświęcić czas na podróż do Limerick, gdzie będzie można zobaczyć przepiękny zamek króla Jana, który wznosi się na brzegach rzeki Shannon, czy też katedrę maryjną, której początki datuje się na XII wiek.

Do Irlandii najlepiej udać się w okresie letnich wakacji, kiedy będzie można również liczyć na najcieplejsze temperatury, ale trzeba też zawsze mieć ze sobą parasol lub pelerynę przeciwdeszczową. Wiosny i jesienie są raczej chłodne, podobnie zimy.

1 komentarz to “Shannon”

  1. madzia pisze:

    W Irlandii najwspanialsze są zamki, jesli ktoś z was nie ma pomysłu na wakacje proponuję Irlandie i Szkocję i zwiedzanie tych niesamowitych budowli!!!

Zostaw komentarz o Shannon

Komentarz

Powiązane strony z Shannon: