Tanie loty Rzym

Rzym

Wieczne miasto, stolica Włoch i jednocześnie jedno z najczęściej odwiedzanych przez turystów z całego świata miejsce w Europie. Rzym dzięki swojej bogatej tradycji oraz historii jest miejscem fascynującym i magicznym, które każdy powinien w swoim życiu zobaczyć przynajmniej raz. Unikatowe zabytki, wspaniałe muzea, a także niezwykłą atmosfera tej włoskiej metropolii sprawią, że pobyt w Rzymie będzie udany, a my z pewnością będziemy chcieli jeszcze nie raz tam powrócić. Jest to także ważny ośrodek administracyjny Włoch, gdzie mieści się siedziba prezydenta oraz ministerstwa i urzędy, a także swoje siedziby mają tam zagraniczne korporacje. Częścią Rzymu jest również Watykan, czyli odwieczna siedziba papieży. Jeżeli zależy nam na niezapomnianej wycieczce, to Rzym jest najlepszym miejscem. Dostaniemy się tam wygodnie dzięki niedalekiemu portowi lotniczemu, więc nasza podróż będzie również wygodna i szybka.

Rzym położony jest w zachodniej części Włoch w prowincji Lacjum. Przez miasto przepływa rzeka Tyber, a ono samo otoczone jest malowniczymi wzniesieniami, więc będzie można również miło spędzić czas poza jego murami, gdzie zobaczymy rozległe gaje oliwne, a także plantacje drzew cytrusowych. Odpoczniemy także w cieniu miejskich parków. Jednak Rzym to nie tylko same zabytki, jest to również jeden z ważniejszych ośrodków gospodarczych oraz finansowych Włoch. Samo miasto liczy sobie około 2,7 miliona osób, jednak wraz z okolicznymi mniejszymi miejscowościami tworzy aglomerację, w której żyje przeszło 3,8 miliona ludzi.

Klimat w Rzymie sprzyja turystom. Najcieplejszymi miesiącami są lipiec i sierpień, ale sezon turystyczny rozpoczyna się tam już w maju i trwa aż do października. Wówczas temperatury nie spadają poniżej 20 stopni Celsjusza, a słońce świeci przez większość dnia. Rzadko kiedy pojawiają się również opady deszczu, więc nie trzeba będzie martwić się tym, że zaskoczy nas tam brzydka pogoda. Wiosną oraz jesienią można tam również spędzić miło swój wolny czas, ponieważ w mieście nie ma już tak wielu turystów, a jednocześnie nie narażamy się na duże upały. Zimy są dość chłodne, a termometry wskazują wtedy około 10 stopni Celsjusza. Częściej zdarzają się również opady deszczu.

Według tradycji Rzym miał został założony przez Romulusa, który został również jego pierwszym królem, w 753 roku przed naszą erą. W następnych wiekach była to siedziba rzymskich cesarzy oraz centrum całego antycznego świata, a także od VIII wieku miasto papieży. Z tamtych lat pochodzą również najważniejsze zabytki Rzymu, które do dzisiaj przyciągają miliony turystów. W późniejszych latach jego znaczenie nieco spadło, niektóre zabudowania popadły w ruinę. Dzisiaj jednak jest to pulsujące życiem miasto, które swoje bogactwo czerpie z turystyki.

Będąc w Rzymie, koniecznie musimy przeznaczyć na zwiedzanie tamtejszych budowli o wiele więcej czasu niż w przypadku pozostałych włoskich miast. Symbolem metropolii jest starożytne Koloseum, amfiteatr Flawiuszów, który został zbudowany w I wieku naszej ery. Zobaczymy również barokową fontannę di Trevi, Schody Hiszpańskie, Zamek Świętego Anioła, Panteon rzymski, Forum Romanum, bazylikę św. Piotra, Watykan, Plac Wenecji. To tylko kilka zabytków, w Rzymie czeka na nas o wiele więcej interesujących i zapierających dech w piersiach zabudowań.


Tanie loty z Poznania do Rzymu

z Poznania do Rzymu od 260 PLN
z Poznania do Rzymu od 544 PLN
z Poznania do Rzymu od 656 PLN
z Poznania do Rzymu od 1045 PLN

Tanie loty z Krakowa do Rzymu

z Krakowa do Rzymu od 260 PLN
z Krakowa do Rzymu od 314 PLN
z Krakowa do Rzymu od 522 PLN
z Krakowa do Rzymu od 567 PLN

Tanie loty z Gdańska do Rzymu

z Gdańska do Rzymu od 218 PLN
z Gdańska do Rzymu od 897 PLN
z Gdańska do Rzymu od 639 PLN
z Gdańska do Rzymu od 880 PLN

Tanie loty z Warszawy do Rzymu

z Warszawy do Rzymu od 198 PLN
z Warszawy do Rzymu od 178 PLN
z Warszawy do Rzymu od 379 PLN
z Warszawy do Rzymu od 304 PLN

Tanie loty z Łodzi do Rzymu

z Łodzi do Rzymu od 1642 PLN

Tanie loty z Wrocławia do Rzymu

z Wrocławia do Rzymu od 223 PLN
z Wrocławia do Rzymu od 576 PLN
z Wrocławia do Rzymu od 555 PLN
z Wrocławia do Rzymu od 492 PLN

Tanie loty z Bydgoszczy do Rzymu

z Bydgoszczy do Rzymu od 1159 PLN
z Bydgoszczy do Rzymu od 915 PLN
z Bydgoszczy do Rzymu od 4093 PLN

Tanie loty z Katowic do Rzymu

z Katowic do Rzymu od 158 PLN
z Katowic do Rzymu od 653 PLN
z Katowic do Rzymu od 1304 PLN
z Katowic do Rzymu od 781 PLN

2 komentarze to “Rzym”

 1. Aga pisze:

  Mi się najbardziej podobaly Schody Hiszpańskie, na prawdę robią wrażenie, koloseum jest przereklamowane!

 2. Milena pisze:

  W Rzymie byłam z rodzicami i nie polecam najgorętszych dni lata, zwłaszcza wtedy, gdy zaplanowało się na nie zwiedzanie. Bieganie w przepoconych ubraniach to nic fajnego :(

 3. Grażka pisze:

  Ja w Rzymie spędziłam bardzo miłe chwile i świetnie wspominam ten wypad. Była wtedy jesień, pogoda była idealna. Najbardziej podobał mi się Watykan i tamtejsze muzea.

 4. Podróżniczka pisze:

  W Rzymie byłam stosunkowo niedawno, ale dobrze wspominam. Przede wszystkim przypadły mi do gustu Watykan, Koloseum i Schody Hiszpańskie.

 5. Ewelina pisze:

  W Rzymie zjadłam najlepszy obiad w swoim życiu i wypiłam najlepszą kawę i to wszystko w malutkiej restauracyjce w bocznej uliczce przy Schodach Hiszpańskich.

 6. Filip Grawik pisze:

  W Internecie udało mi się kupić bilety w okazyjnych cenach i poleciałem z kolegą do Rzymu. Nie planowaliśmy zwiedzania, ale zabawę. Rzymskie kluby są najlepsze!

 7. Magdalena P. pisze:

  Rzym kocham przede wszystkim za niepowtarzalny klimat. Dzięki niemu mogę poczuć się w pełni zrelaksowana, zapomnieć o swoich problemach. Staram się latać często.

 8. Kwiatuszek pisze:

  Gdzie oświadczył się mój chłopak? W Rzymie i to miasto będę wspominała do końca swoich dni. Planujemy teraz drugą podróż, żeby poprzypominać sobie tamte chwile.

Zostaw komentarz o Rzym

Komentarz

Powiązane strony z Rzym: