Tanie loty Poznań

Poznań jest to jedno z najstarszych polskich miast, które może poszczycić się wieloma interesującymi zabytkami oraz niepowtarzalną atmosferą. Jest ono często wybierane przez turystów ze względu na swoje unikatowe walory. W Poznaniu mieszka przeszło pół miliona osób, co czyni z niego też jedną z większych metropolii w Polsce. Jest to też ważny ośrodek ekonomiczny oraz edukacyjny kraju, który niegdyś pełnił ważną rolę polityczną, administracyjną oraz religijną, gdyż był pierwszą siedzibą władców Polski. Można skorzystać tam też z bogatej oferty muzeów, a także wziąć udział w wielu interesujących imprezach kulturalnych. Niedaleko Poznania znajduje się międzynarodowy port lotniczy, skąd można odlecieć do wielu innych miast Polski oraz Europy i reszty świata.

W mieście można zwiedzić wiele wartych uwagi miejsc. Większość z nich ulokowana jest przy Trakcie Królewsko-Cesarskim. Zobaczymy tam między innymi zabytkowy ratusz ze słynnymi poznańskimi koziołkami, Zamek Cesarski, Zamek Królewski, Ostrów Tumski wraz z najstarszą w całej Polsce katedrą. Oprócz tego można również zdecydować się na odwiedzenie ogrodów zoologicznych, palmiarni czy ogrodów botanicznych. W Poznaniu znajduje się też wiele muzeów z unikatowymi eksponatami.

W celach turystycznych najlepiej pojechać do Poznania podczas letnich wakacji. Będzie można wtedy podczas ciepłych i słonecznych dni zająć się zwiedzaniem tego właśnie miasta. Temperatury sięgają wtedy średnio 25 stopni Celsjusza. Odbywają się też wtedy liczne ciekawe imprezy kulturalne.


Tanie loty z Krakowa do Poznania

z Krakowa do Poznania od 838 PLN

Tanie loty z Londynu do Poznania

z Londynu do Poznania od 103 PLN
z Londynu do Poznania od 119 PLN
z Londynu do Poznania od 879 PLN
z Londynu do Poznania od 1325 PLN

Tanie loty z Warszawy do Poznania

z Warszawy do Poznania od 371 PLN
z Warszawy do Poznania od 3690 PLN

1 komentarz to “Poznań”

  1. Gonia pisze:

    W Poznaniu najlepsze są pyry, nie idziecie tylko na rynku do restauracji pod Koziołkami, bo dają slabe jedzenie ;p

Zostaw komentarz o Poznań

Komentarz

Powiązane strony z Poznań: