Tanie loty Piza

pizaPiza jest często odwiedzanym przez turystów włoski miastem. Znana głównie z Krzywej Wieży, ale też będzie można zwiedzić tam mnóstwo innych interesujących zakątków, a także same okolice tej miejscowości zachwycą nas swoim pięknem. Piza znajduje się na zachodnim wybrzeży Włoch, w Toskanii, około 15 kilometrów od Morza Tyrreńskiego i nad rzeką Arno. Mieszka tam około 85 tysięcy osób. Jest to lokalny ośrodek gospodarczy, a także naukowy i kulturowy, gdzie będzie można miło spędzić wakacje. Obecnie do Pizy najłatwiej dostać się samolotami, gdyż niedaleko znajduje się międzynarodowy port lotniczy. Na pewno nie będziemy zwiedzeni tym, co może zaoferować nam to toskańskie miasto.

Historia Pizy sięga niemal dwóch tysięcy lat wstecz, co widoczne jest również w jej przepięknych zabudowania. W mieście tym warto zobaczyć słynną Krzywą Wieżę Torre Pendente z XII wieku. Mieści się ona na placu Campo dei Miracolo, gdzie będzie można zwiedzić także zapierającą dech w piersiach swoimi misternymi zdobieniami katedrę, która pochodzi z tego samego okresu, a także baptysterium. Warto też zobaczyć kościół Santa Maria della Spina, uniwersytet oraz odwiedźmy wspaniałe muzea, które przechowują niezwykle wartościowe eksponaty.

Do Pizy najwięcej osób udaje się w okresie letnim, gdyż można wtedy liczyć również na najwyższe temperatury, które średnio wynoszą około 25 stopni Celsjusza. Późna wiosna i jesień to także dobry pomysł na wycieczkę do Toskanii, a także nie trzeba będzie wtedy przejmować się tak dużą liczbą turystów.

1 komentarz to “Piza”

  1. Jadwiga pisze:

    Uwielbiam Toskanię, szczególnie wczesną jesienią, a wieżę w Pizie uważam za odrobine przereklamowana, ale jak już ktos jest w Toskanii to szkoda nie zobaczyć tego wybryku ;p

Zostaw komentarz o Piza

Komentarz

Powiązane strony z Piza: