Tanie loty Pekin

mur_chinski Pekin to malownicza metropolia, która umiejętnie łączy w sobie swoją niezwykłą tradycję oraz nowoczesność. Będzie można tam zobaczyć mnóstwo interesujących miejsc, które na pewno na długo zapadną nam w pamięć. Pekin znajduje się we wschodniej części Chin i pod względem liczby ludności jest drugim miastem w tym państwie. Mieszka tam przeszło 19 milionów osób. Udając się do Pekinu, z pewnością przeżyjemy niezapomnianą przygodę i będziemy chcieli jeszcze nie raz tam powrócić. Można zobaczyć tam przepiękne zabytki, które świadczą o potędze oraz bogatej historii Chin, a także zdecydować się na odwiedzenie muzeów lub spróbowanie w lokalnych restauracjach przepysznych dań kuchni chińskiej. W Pekinie nie będziemy się nigdy nudzili, więc warto rozważyć udanie się do tego miejsca. Dzisiaj można zrobić to łatwo i szybko samolotem, gdyż niedaleko znajduje się lotnisko.

Pekin zachwyci nas swoją tradycyjną zabudową. Obowiązkowo powinniśmy zobaczyć Zakazane Miasto, gdzie urzędowali niegdyś cesarze Chin. Niedaleko znajduje się też Plac Tian-anmen, gdzie zobaczymy muzea, a także mauzoleum Mao Zedonga. Zwiedźmy też Świątynię Nieba, Pałac Letni Yiheyuan, fragment Muru Chińskiego, ale zabytków i pięknych zakątków jest tam znacznie więcej.

Do Pekinu najlepiej udać się w okresie letnim, gdy będzie można również liczyć na najlepszą pogodę. Wówczas termometry wskazują na około 25-30 stopni Celsjusza. Zdarzają się tam również wtedy większe opady deszczu. Wiosny i jesienie również są ciepłe, więc można pojechać tam również podczas tych pór roku

Tanie loty z Warszawy do Pekinu

z Warszawy do Pekinu od 2051 PLN
z Warszawy do Pekinu od 2208 PLN
z Warszawy do Pekinu od 2074 PLN
z Warszawy do Pekinu od 1849 PLN

1 komentarz to “Pekin”

  1. Poldek pisze:

    Plac Tian-anmen kojarzy mi się tylko z rokiem 89r i bardzo smutnymi wydarzeniami dla tego miasta, miałem wtedy 18 i bardzo mnie to poruszyło, nie mniej jednak chciałbym tam kiedyś polecieć i zobaczyć na własne oczy Pekin!!

Zostaw komentarz o Pekin

Komentarz

Powiązane strony z Pekin: