Tanie loty Paryż

Luk_Triumfalny

Jedno z najpiękniejszych miast w Europie. Idealne na romantyczne weekendy, a także świetne dla tych, którzy zainteresowani są dziełami sztuki sławnych artystów. Paryż z pewnością powinien być chociaż raz w życiu odwiedzony przez każdego, ponieważ odznacza się on nie tylko unikatowymi zabudowaniami oraz wspaniałym klimatem, ale będzie można spędzić tam miło czas we francuskich kawiarniach, gdzie napijemy się wybornej kawy i będziemy przyglądali się życiu tej metropolii. Paryż to także ważny ośrodek administracyjny oraz gospodarczy Francji, gdzie swoje siedziby ma wiele międzynarodowych korporacji i organizacji. Poza tym znajdują się tam uniwersytety i ośrodki badawczo-naukowe i przede wszystkim muzea i galerie sztuki z najważniejszymi dziełami o nieocenionej wartości. Jeżeli mamy możliwość pojechania do stolicy Francji, to nie wahajmy się ani sekundy. Spędzimy tam niezapomniane wakacje lub romantyczny weekend i przywieziemy stamtąd same miłe wspomnienia.

Paryż zlokalizowany jest w północnej części Francji nad rzeką Sekwaną, która malowniczo przecina je na dwie części: południowa z nich nazywana jest Rive Gauche, a północna Rive Droite. W samym mieście mieszka około 2 milionów osób, ale wraz z okolicznymi miejscowościami jest to jedna z najgęściej zaludnionych metropolii Europy i świata, która liczy sobie ponad 12 milionów mieszkańców.

Klimat w tej części Europy zaprasza turystów przez cały rok, ponieważ zarówno latem będzie można zwiedzić urokliwe zakątki Paryża, jak i zimą miasto posiada niewątpliwie niezwykłą i magiczną atmosferę. Najwyższe temperatury notowane są w okresie od czerwca do sierpnia, kiedy średnio słupek rtęci wskazuje powyżej 25 stopni Celsjusza i rzadko kiedy pojawiają się na niebie chmury. Wiosną oraz jesienią można doświadczyć gwałtownych zmian pogody, głównie opadów deszczu. Temperatury są jednak dość wysokie, ponieważ wynoszą od 15 do 20 stopni, ale zdarzają się także chłodniejsze dni. Zimy z kolei są dość chłodne, a średnia temperatura wynosi wówczas około 5 stopni Celsjusza. Opady śniegu pojawiają się dość rzadko. Najlepiej więc będzie wybrać się do Paryża w okresie wakacyjnym, kiedy słońce będzie akompaniowało nam w naszych wędrówkach.

Pierwotnie Paryż było osadą celtycką, ale szybko została ona przejęta Franków, a następnie przez paryskich książąt, wśród których w X wieku Hugo Capet został obrany królem Francji. Od tamtego czasu Paryż dynamicznie się rozbudowywał i przybywało do niego coraz więcej osób. Powstało wiele znaczących budynków, które można oglądać w mieście do dzisiaj, a także stało się ono kulturalną stolicą nie tylko samej Francji, ale również i Europy. To tam zdobyciem Bastylii rozpoczęła się rewolucja francuska i Wiosna Ludów, a na przełomie XIX i XX wieku Paryż stał się kolebką artystów i do dzisiaj zachował ten unikalny artystyczny klimat.

Symbolem Paryża jest Wieża Eiffla, z której rozciąga się przepiękna panorama miasta. Koniecznie zwiedźmy też monumentalną katedrę Notre-Dame oraz zobaczymy paryski Łuk Triumfalny i bazylikę Sacré-Cou. Obowiązkowym punktem wycieczek jest także zwiedzanie Luwru, Muzeum Orsay oraz Pompidou, gdzie znajdują się działa sztuki światowej sławy artystów.


Tanie loty z Poznania do Paryża

z Poznania do Paryża od 158 PLN
z Poznania do Paryża od 816 PLN
z Poznania do Paryża od 716 PLN
z Poznania do Paryża od 1295 PLN

Tanie loty z Katowic do Paryża

z Katowic do Paryża od 672 PLN
z Katowic do Paryża od 158 PLN
z Katowic do Paryża od 577 PLN
z Katowic do Paryża od 1124 PLN

Tanie loty z Berlina do Paryża

z Berlina do Paryża od 312 PLN
z Berlina do Paryża od 403 PLN
z Berlina do Paryża od 534 PLN
z Berlina do Paryża od 559 PLN

Tanie loty z Krakowa do Paryża

z Krakowa do Paryża od 223 PLN
z Krakowa do Paryża od 349 PLN
z Krakowa do Paryża od 720 PLN
z Krakowa do Paryża od 357 PLN

Tanie loty z Warszawy do Paryża

z Warszawy do Paryża od 138 PLN
z Warszawy do Paryża od 424 PLN
z Warszawy do Paryża od 624 PLN
z Warszawy do Paryża od 396 PLN

Tanie loty z Łodzi do Paryża

z Łodzi do Paryża od 991 PLN

Tanie loty z Gdańska do Paryża

z Gdańska do Paryża od 214 PLN
z Gdańska do Paryża od 722 PLN
z Gdańska do Paryża od 929 PLN
z Gdańska do Paryża od 819 PLN

Tanie loty z Wrocławia do Paryża

z Wrocławia do Paryża od 186 PLN
z Wrocławia do Paryża od 158 PLN
z Wrocławia do Paryża od 647 PLN
z Wrocławia do Paryża od 518 PLN

2 komentarze to “Paryż”

 1. Natka pisze:

  Nigdy jakoś mnie nie ciagnelo do tego miasta, ale w koncu zdecydowałam sie odwiedzić grob Jima Morrisona na słynnym Pere Lachaise no i chcąc nie chcąc znalałzma sie w Paryzu, miasto mnie totalnie wciagnelo, teraz juz wiem ze pojade tam znowu, miasto ma niesamowity klimat, szczegolnie wieczorem, nie ma nic lepszego niz spacer po mieście!

 2. Paryżanka pisze:

  O podróży do stolicy Francji marzyłam od lat i niedawno udało mi się spełnić swoje marzenie – było wspaniale i już teraz myślę o tym, aby pojechać tam na dłużej.

 3. Pola pisze:

  Do miasta pojechałam za namową mojej przyjaciółki. Na początku trochę mi się nie podobało, nie lubię atmosfery takich dużych miast, ale spędziłyśmy razem miło czas.

 4. Magda P. pisze:

  Paryż od zawsze kojarzył mi się z najlepszą modą, butikami znanych projektantów. Dlatego gdy tam jechałam, myślałam, że zobaczę same modelki :D , ale w sumie paryżanki są takie jak my.

 5. Marek pisze:

  W Paryżu oświadczyłem się mojej dziewczynie, a teraz już żonie i to był jeden z najbardziej stresujących i jednocześnie najszczęśliwszych wyjazdów. Polecam na oświadczyny!

 6. MałaAnia pisze:

  W Paryżu najpierw byłam na wymianie, a potem pojechałam jeszcze sama, aby pozałatwiać formalności i pozwiedzać. Przywiozłam masę niepowtarzalnych zdjęć!

 7. Lena Hankowska pisze:

  Jak zobaczyłam dobrą obniżkę cen biletów do Paryża, ani chwili się nie wahałam. Ten wyjazd poświęcę przede wszystkim na muzea, które zawsze dość zaniedbywałam.

 8. Wiktor Garbowski pisze:

  To muzea i galerie sztuki są w Paryżu doskonałe! Bilety co prawda nie należą do najtańszych, wobec tego trzeba się trochę wykosztować, ale można kupić takie specjalne bilety zbiorowe.

Zostaw komentarz o Paryż

Komentarz

Powiązane strony z Paryż: