Tanie loty Palma de Mallorca

Palma de Mallorca to stolica Balearów i Majorki należących do Hiszpanii, a także największe ich miasto, gdzie żyje przeszło 370 tysięcy mieszkańców. Jest to jedno z najczęściej odwiedzanych miejsc w sezonie letnim w Europie, które oferuje nam niezwykłe możliwości spędzenia wakacji, ponieważ można tam nie tylko poświęcić się plażowaniu oraz kąpielom w ciepłych wodach Morza Śródziemnego, ale również zwiedzaniu jej przepięknych zabytków oraz podziwianiu zapierających dech w piersiach krajobrazów. Na pewno uda nam się tam spędzić miło czas, a także przywieziemy wiele wspomnień i pozytywnej energii. Do tej miejscowości można szybko i wygodnie dostać się samolotami, gdyż nieopodal niej znajduje się lotnisko, które w sezonie należy do jednych z najbardziej ruchliwych w Europie.

Przyjeżdżając do Palma de Mallorca, z pewnością warto poświęcić czas na przespacerowanie się po centrum tego miasta, gdzie będzie można zobaczyć wiele interesujących budowli. Zwróćmy uwagę na plac Plaça d’Espanya, niezwykłą monumentalną katedrę Le Seu, której budowa rozpoczęła się w XIII, a zakończyła w XVII wieku. Zobaczmy również Stare Miasto i wiele zabytków pochodzących z okresu starożytności, a także odwiedźmy ciekawe muzea.

Do Palma de Mallorca oraz innych miejscowości Balearów warto wybrać się w okresie od czerwca do września, kiedy będzie można również liczyć na najwyższe temperatury, które dochodzą w ciągu dnia często do 30 stopni Celsjusza. Wówczas będzie można również zwiedzać zabytki czy udać się na wycieczkę poza miasto.

1 komentarz to “Palma de Mallorca”

  1. Kalipso pisze:

    Majorkaaaa… Super wyspa, nie dośc że piekna, ciepłe morze, to ciagle się tam coś dzieje, nie można się tam nudzić nawet 5 minut!!!! :) :) Miałam tam najlepsze wakacje mojego życia ;p

Zostaw komentarz o Palma de Mallorca

Komentarz

Powiązane strony z Palma de Mallorca: