Tanie loty Palermo

palermo Palermo jest miejscowością znajdującą się na włoskiej Sycylii. Jest to ważny ośrodek gospodarczy oraz kulturalny i turystyczny tego właśnie kraju, gdzie przyjeżdża również wielu turystów. W Palermo mieszka przeszło 650 tysięcy osób, co czyni z niego również jedno z większych miast w regionie. Miejscowość ta może pochwalić się bardzo bogatą historią, która odbija się również w jej zabytkach, a także malowniczych okolicach. Można zwiedzić tam naprawdę niezwykłe zakątki, które zachwycają swoim unikalnym klimatem. Obecnie do Palermo można dostać się szybko i wygodnie samolotami, gdyż niedaleko mieści się międzynarodowy port lotniczy. Będzie można z pewnością spędzić tam niezapomniane wakacje, którym akompaniowała będzie także słoneczna pogoda, a my będziemy mogli wówczas wylegiwać się na plażach.

Palermo może zaproponować nam mnóstwo zabytkowych budynków oraz przepięknych krajobrazów. Zobaczmy tam między innymi ruiny z epoki starożytnej, punicką nekropolię, a także pałac królewski. Poza tym warto zobaczyć przepiękną katedrę z XII wieku oraz inne obiekty sakralne, a także bogato zdobione pałace, na przykład Chiaromonte, Aiutamicristo czy Pietratagliata.

Do Palermo oraz na Sycylię najlepiej wybrać się latem, gdyż będzie można wtedy liczyć również na najlepsze warunki do plażowania czy zwiedzania, ale w mieście jest też wtedy wielu turystów. Gdy zależy nam na mniejszym tłoku, wówczas warto pojechać tam wiosną lub jesienią, gdy również miasto będzie mogło zaoferować nam wspaniałe możliwości spędzenia wolnego czasu.

1 komentarz to “Palermo”

  1. kitek pisze:

    Będąc na Sycylii kupujcie w lokalnych sklepach lokalną kiełbase i twardy ser, nie pamiętam jak się nazywał ale był rewelacyjny!!!!! Tylko to mi się kojarzy z wycieczką na Sycylie, nie widoki, nie morze, tylko kiełbasa i ser ;p

Zostaw komentarz o Palermo

Komentarz

Powiązane strony z Palermo: