Tanie loty Oslo

oslo Oslo to stolica Norwegii oraz jej największe miasto, które liczy sobie przeszło 590 tysięcy osób. Jest to ważny ośrodek gospodarczy, administracyjny oraz kulturalny w Norwegii. Przyjeżdża tam również wielu turystów, którzy zamierzają przypatrzeć się bliżej temu miastu, które może zaoferować nam niezwykłą atmosferę oraz wspaniałe możliwości spędzenia swojego wolnego czasu. Jeżeli uwielbiamy Skandynawię i interesuje nas jej kultura i dzieje, a także chcielibyśmy zobaczyć przepiękne północne krajobrazy, wówczas warto wybrać się do Oslo. Dzisiaj można zrobić to szybko i wygodnie, ponieważ niedaleko miasta znajduje się międzynarodowy port lotniczy, co czyni z niego również ważny węzeł transportowy i komunikacyjny tego właśnie kraju.

Oslo może zaproponować nam niezwykłe zabytki, które świadczą również o jego bogatych dziejach. Warto zobaczyć fortecę Arekshuh, która sięga swoim wiekiem XIII stulecia i obecnie znajdują się tam również muzea. Poza tym zobaczmy pałac królewski, muzeum statku polarnego Fram, gdzie prezentowany jest oryginalny egzemplarz tej łodzi, a także można udać się do Muzeum Henryka Ibsena, Muzeum Muncha, Muzeum Łodzi Wikingów czy zobaczyć skocznie narciarskie i miejski ratusz.

Do Oslo w celach turystycznych najlepiej udać się w okresie letnim, kiedy będzie można również liczyć na najwyższe temperatury. Co prawda nie są one tak duże jak w południowej Europie, ale pozwolą na wygodne zwiedzenie miasta oraz jego okolic. Wiosny i jesienie są tam chłodniejsze, a zimą często pojawiają się przymrozki.

Tanie loty z Warszawy do Oslo

z Warszawy do Oslo od 392 PLN
z Warszawy do Oslo od 696 PLN
z Warszawy do Oslo od 740 PLN
z Warszawy do Oslo od 743 PLN

Tanie loty z Łodzi do Oslo

z Łodzi do Oslo od 1314 PLN

Tanie loty z Rzeszowa do Oslo

z Rzeszowa do Oslo od 1226 PLN
z Rzeszowa do Oslo od 1372 PLN
z Rzeszowa do Oslo od 1780 PLN

Tanie loty z Wrocławia do Oslo

z Wrocławia do Oslo od 1045 PLN
z Wrocławia do Oslo od 785 PLN
z Wrocławia do Oslo od 1112 PLN
z Wrocławia do Oslo od 2647 PLN

Tanie loty z Poznania do Oslo

z Poznania do Oslo od 1232 PLN
z Poznania do Oslo od 1408 PLN
z Poznania do Oslo od 1013 PLN

Tanie loty z Krakowa do Oslo

z Krakowa do Oslo od 816 PLN
z Krakowa do Oslo od 853 PLN
z Krakowa do Oslo od 1436 PLN
z Krakowa do Oslo od 730 PLN

2 komentarze to “Oslo”

 1. Lalusia pisze:

  Jak dla mnie największa perełką jaka znajduje się w Oslo jest Skansen, maja na prawdę genialne zbiory budynków z różnych okresów!! Jest na prawde wart zwiedzenia i czynny jest cały rok, zimą bilety są tańsze!! :)

 2. Kasieńka pisze:

  Oslo to przede wszystkim świetne zabytki i raj dla każdego, kto chciałby pozwiedzać sobie interesujące miejsca. Najbardziej podobał mi się forteca, w której można oglądać ciekawe zbiory.

 3. Konrad88 pisze:

  Atrakcyjne miasto pod każdym względem. Ludzie mili, otwarci, bez problemu można porozumiewać się po angielsku. Minusem są wysokie ceny.

 4. Werka Markowska pisze:

  Do Oslo pojechałam latem i każdemu do zwiedzania polecam tę porę. Świetne są muzea i skanseny. Na pewno Norwegowie potrafią zadbać o turystów pod względem atrakcji.

 5. Miłka G. pisze:

  W Oslo spędziłam także bardzo miło swój czas. Pojechałam na weekend z przyjaciółką, ponieważ upolowałyśmy tanie bilety. Polecam każdemu serdecznie!

 6. Buźka999 pisze:

  Nie polecam latania w celach turystycznych do Oslo zimą. Chociaż miasto niewątpliwie ma swoje uroki i wygląda pięknie, to jest mocno zimno i po prostu źle!!!

 7. Magik pisze:

  Kocham Norwegię, dlatego pozbierałem trochę pieniędzy na tani bilet i poleciałem na weekend. Nie zawiodłem się, bo Oslo to magiczne miasto i pogłębiło moją miłość!

 8. Tadeusz R. pisze:

  W Oslo prowadziłem kiedyś negocjacje dla mojej firmy. Pamiętam, że bardzo podobały mi się lotniska i dworce – wszystko uporządkowane, dobrze opisane, czyste.

Zostaw komentarz o Oslo

Komentarz

Powiązane strony z Oslo: