Tanie loty Neapol

neapol Neapol to często odwiedzane miasto znajdujące się w południowej części Włoszech, a dokładniej w ich regionie nazywanym Kampania. Mieszka tam przeszło 960 tysięcy osób, co czyni z niego również trzecie pod względem liczby ludzi miasto w tym kraju. Jest to ważne centrum gospodarcze oraz kulturalne, gdzie znajduje się wiele interesujących zabytków. W Neapolu nie będziemy mogli się nudzić, ponieważ czeka tam na nas również wiele ciekawych zakątków do zobaczenia, a także nie możemy przegapić możliwości spróbowania przepysznych włoskich dań w tamtejszych restauracjach. Dzisiaj do Neapolu można dostać się wygodnie, wybierając samoloty, gdyż niedaleko zlokalizowany jest port lotniczy. Na pewno będziemy zadowoleni z podróży właśnie tam i przywieziemy same miłe wspomnienia.

Będąc w Neapolu, do dyspozycji mamy naprawdę wiele interesujących zabytków zarówno świeckich, jak i sakralnych. Warto zobaczyć średniowieczne zamki Castel dell’Ovo na wysepce przy mieście, a także Castel Nuovo z XIII wieku. Kościoły warte zwiedzenia to Santa Maria del Carmine, San Domenico Maggiore, Santa Maria la Nova czy San Giovanni a Carbonara. Zobaczmy też pałace Palazzo Corno czy Palazzo Reale, a także katakumby rzymskie czy liczne muzea.

Najcieplejsze miesiące w Neapolu to te od czerwca do września. Wówczas przybywa tam również wiele turystów, którzy zamierzają zwiedzić miast oraz jego okolice. Gdy zamierzamy zdecydować się na wyjazd do Neapolu, będzie to dobry czas, ale jesienią i późną wiosną również pobyt będzie miły.

1 komentarz to “Neapol”

  1. Juka pisze:

    Będąc w Neapolu należy zakosztować prawdziwego włoskiego spaghetti napoli!!! Nie ma innej opcji!

Zostaw komentarz o Neapol

Komentarz

Powiązane strony z Neapol: