Tanie loty Monachium

Stolica niemieckiej Bawarii oraz jeden z ważniejszych ośrodków gospodarczych oraz kulturalno-naukowych w kraju. Monachium to również niezwykłe miejsce, gdzie będzie można spędzić miło wakacje. Liczne zabytki oraz bogata historia sprawiają, że każdy choć raz powinien tam przyjechać. Samo miasto jest znane także z festiwalu Oktoberfest, na który co roku przybywają wielbiciele piwa nie tylko z Niemiec, ale również z całego świata. Oprócz tego będziemy mogli zwiedzić tam liczne muzea, których eksponaty znacznie przewyższają swoją rangą te, które znajdą się w Berlinie. Z pewnością zwrócimy również uwagę na unikalną architekturę miasta, które chociaż znacznie ucierpiało w wyniku II wojny światowej, to dzisiaj może pochwalić się odrestaurowanymi zabytkami, które ulokowane są głównie w centrum. Spędzimy tam niezapomniane chwile, więc nie zastanawiajmy się nad wyjazdem, gdy mamy taką możliwość. Do Monachium możemy również łatwo i szybko dostać się samolotem, ponieważ nieopodal miasta ulokowany jest międzynarodowy port lotniczy.

Monachium położone jest w południowej części Niemiec na Wyżynie Bawarskiej i jest stolicą Bawarii. Przepływa przez nie rzeka Izara, a niedaleko piętrzą się wzniesienia Alp. Miasto otoczone jest zielonymi równinami, gdzie będzie można także miło spędzić czas. Poza tym w samym Monachium mieści się kilka malowniczych parków, gdzie zrelaksujemy się nad tamtejszymi jeziorkami przy lekkim szeleście liści. Jest to także jedno z większych miast w Niemczech, gdzie mieszka przeszło 1,3 miliona osób. Swoją popularność Monachium zawdzięcza również uniwersytetom oraz zachęca ono ciekawymi propozycjami dla miłośników rozrywki. Chociaż sama Bawaria znana jest z konserwatyzmu, to w samym mieście będziemy mogli bawić się w klubach i dyskotekach do samego rana. Miłośnicy niemieckiej kuchni również znajdą coś dla siebie, a także ci, którzy uwielbiają piwo, będą czuli się tam jak w raju.

Miasto odznacza się podobnym klimatem do tego, jaki mamy w Polsce. Najcieplejszy okres przypada od czerwca do września, kiedy temperatury plasują się w okolicach 25 stopnia Celsjusza, ale często jest to znacznie więcej, więc warto przygotować się na upały, jeżeli mamy ochotę pojechać do Monachium pełnią lata. Latem dość często zdarzają się także ulewy, więc warto zaopatrzyć się w parasol. Wiosna oraz jesień to także dobry pomysł, ponieważ słupek rtęci wskazuje mniejsze wartości, więc także i kwiecień oraz październik w tym miejscu będą miały dla nas mnóstwo ciekawych atrakcji. Zimy z kolei są często mroźne i pojawiają się opady śniegu.

Bogate dzieje Monachium sprawiły, że dzisiaj można podziwiać tam wiele interesujących zabytków. Większość z nich znajduje się na centralnym Placu Mariackim, który po niemiecku nazywany jest Marienplatzem. Będzie można zobaczyć tam dwa unikalne pod względem architektonicznym ratusze, słynną katedrę Najświętszej Maryi Panny, gdzie znajduje się grobowiec cesarza Ludwika IV, najstarszy w mieście kościół św. Piotra czy barokowy kościół Teatrynów, a także wiele innych budowli. Warto wstąpić też do Starej oraz Nowej Pinakoteki, gdzie mieszczą się muzea sztuki.


Tanie loty z Gdańska do Monachium

z Gdańska do Monachium od 600 PLN
z Gdańska do Monachium od 737 PLN
z Gdańska do Monachium od 825 PLN
z Gdańska do Monachium od 790 PLN

Tanie loty z Poznania do Monachium

z Poznania do Monachium od 727 PLN
z Poznania do Monachium od 645 PLN
z Poznania do Monachium od 988 PLN
z Poznania do Monachium od 3472 PLN

Tanie loty z Katowic do Monachium

z Katowic do Monachium od 506 PLN
z Katowic do Monachium od 625 PLN
z Katowic do Monachium od 1410 PLN

Tanie loty z Krakowa do Monachium

z Krakowa do Monachium od 630 PLN
z Krakowa do Monachium od 633 PLN
z Krakowa do Monachium od 595 PLN
z Krakowa do Monachium od 721 PLN

Tanie loty z Warszawy do Monachium

z Warszawy do Monachium od 287 PLN
z Warszawy do Monachium od 656 PLN
z Warszawy do Monachium od 357 PLN
z Warszawy do Monachium od 520 PLN

Tanie loty z Wrocławia do Monachium

z Wrocławia do Monachium od 609 PLN
z Wrocławia do Monachium od 750 PLN
z Wrocławia do Monachium od 1219 PLN
z Wrocławia do Monachium od 695 PLN

Tanie loty z Rzeszowa do Monachium

z Rzeszowa do Monachium od 1712 PLN

Tanie loty z Berlina do Monachium

z Berlina do Monachium od 1092 PLN
z Berlina do Monachium od 2182 PLN
z Berlina do Monachium od 2804 PLN

2 komentarze to “Monachium”

 1. Leon pisze:

  No i zaczął się Octoberfest, piwo litrowe w tym roku 9,5euro, serce sie ciagnie do Munchen, ale rozum mówi stop nie stac Cię.. :(

 2. Piwosz pisze:

  Monachium i Okroberfest – zawsze pamiętam o tym, żeby wziąć sobie urlop w tym czasie!! A mając pod ręką możliwość kupna tanich biletów nie muszę oszczędzać na piwie :)

 3. Damian787 pisze:

  Monachium to miasto bardzo atrakcyjne dla młodych i otwartych. Praca, zabawa, świetne atrakcje – rekomenduję każdemu, warto się tam wybrać też na weekend.

 4. Nowak9 pisze:

  Dla każdego, kto chciałby pojechać do Monachium, mam jedną radę – trzeba mieć dużo czasu, żeby wszystko zobaczyć. Zakupy są tam dość drogie.

 5. Monachijczyk pisze:

  Przeprowadziłem się do Monachium jakieś cztery lata temu i teraz latam co jakiś czas do mojej rodziny. Tanie loty są doskonałym pomysłem na to, żeby zaoszczędzić.

 6. Drabinka pisze:

  Monachium i Bawaria są dla mnie miejscem, gdzie mogę poczuć się jak u siebie. Od jakiegoś czasu jeżdżę tam do mojego męża i chyba przeprowadzę się tam na stałe do niego.

 7. Natalia01 pisze:

  Monachium na wiele bardzo ładnych parków i ogrodów, więc wcale nie jest to takie industrialne miasto jak mogłoby się wydawać. Można tam dobrze odpocząć.

 8. Ksawery pisze:

  Stolica Bawarii stała się moim miastem niedawno. Tym, którzy szukają swojego miejsca na ziemi, polecam ją – to miasto nie tylko piękne, ale i bogate oraz inspirujące.

Zostaw komentarz o Monachium

Komentarz

Powiązane strony z Monachium: