Tanie loty Mediolan

mediolan Mediolan do miasto znajdujące się w północnej części Włoszech w regionie Lombardii. Jest to często wybierane przez turystów miejsce ze względu na jego niezaprzeczalny urok, wspaniałe zabytki będące świadectwem miejskiej historii oraz malownicze okolice usiane gajami oliwnymi oraz cytrusowymi zagajnikami. W Mediolanie żyje przeszło 1,3 miliona osób. Jest to ważne centrum kulturowe, edukacyjne oraz naukowe. To właśnie tam odbywają się również tygodnie mody oraz swoje pracownie ma wiele światowych projektantów. Z pewnością udając się do Mediolanu, nie będziemy zawiedzeni i przywieziemy stamtąd same miłe wspomnienia oraz pozytywną energię. Niedaleko miasta znajduje się port lotniczy, zatem będzie można wygodnie dostać się tam z wielu miast Europy oraz reszty świata.

W Mediolanie koniecznie zobaczymy słynny teatr i operę La Scala, który pochodzi z XVIII wieku. Oprócz tego możemy zwiedzić miejski ratusz, przepięknie zdobione pałace, zamek Sforzów Castello Sforzesco wzniesiony w XV stuleciu, mediolańską katedrę, bazylikę św. Ambrożego, kościół Santa Maria delle Grazie czy San Simpliciano. Oprócz tego jest tam też wiele ciekawych muzeów i galerii sztuki.

Pogoda w Mediolanie jest dość zróżnicowana. Zimą pojawiają się tam czasami przymrozki, a latem słupek rtęci wskazuje około 20-30 stopni Celsjusza. Właśnie w okresie letnich wakacji najlepiej będzie udać się do Mediolanu, ponieważ odbywa się tam też wiele ciekawych imprez kulturalnych. Gdy nie zależy nam na tłumach turystów, wówczas dobrze postawić na późną wiosnę lub wczesną jesień.

Tanie loty z Wrocławia do Mediolanu

z Wrocławia do Mediolanu od 747 PLN
z Wrocławia do Mediolanu od 716 PLN
z Wrocławia do Mediolanu od 975 PLN
z Wrocławia do Mediolanu od 1131 PLN

Tanie loty z Krakowa do Mediolanu

z Krakowa do Mediolanu od 581 PLN
z Krakowa do Mediolanu od 741 PLN
z Krakowa do Mediolanu od 828 PLN
z Krakowa do Mediolanu od 743 PLN

Tanie loty z Łodzi do Mediolanu

z Łodzi do Mediolanu od 1098 PLN

Tanie loty z Poznania do Mediolanu

z Poznania do Mediolanu od 726 PLN
z Poznania do Mediolanu od 694 PLN
z Poznania do Mediolanu od 1019 PLN
z Poznania do Mediolanu od 1810 PLN

Tanie loty z Katowic do Mediolanu

z Katowic do Mediolanu od 700 PLN
z Katowic do Mediolanu od 1822 PLN
z Katowic do Mediolanu od 3148 PLN
z Katowic do Mediolanu od 711 PLN

Tanie loty z Gdańska do Mediolanu

z Gdańska do Mediolanu od 707 PLN
z Gdańska do Mediolanu od 669 PLN
z Gdańska do Mediolanu od 631 PLN
z Gdańska do Mediolanu od 1135 PLN

2 komentarze to “Mediolan”

 1. dina pisze:

  Mediolan jest miastem pieknym i urokliwym, ale jesli sie tam wybieracie zabierzcie ze sobą gruby portfel bowiem jest to najdrozsze miasto w Europie!

 2. Grafka pisze:

  Stolica mody, niewątpliwie. Samo chodzenie po ulicach Mediolanu to świetne doznanie, a liczba sklepów, które są tam dostępne, przyprawia o zwroty głowy.

 3. Angella pisze:

  Do Mediolanu lubię latać, ponieważ mieszka tam mój dobry znajomy. Co prawda nie zaprosił mnie jeszcze nigdy do La Scali, ale i tak pozwiedzałam dużo fajnych miejsc.

 4. Tadeusz76 pisze:

  W Internecie znalazłem ofertę tanich biletów i czemu nie! Poleciałem razem z żoną do Mediolanu. Było zachwycająco i teraz planujemy inne podróże do włoskich miast.

 5. Kamila7799 pisze:

  Mediolan to fajne miasto, ale rzeczywiście drogie. Warto sobie przed wyjazdem uzbierać z kilkaset euro, żeby można było skorzystać w pełni z jego oferty!

 6. BrunnoBB pisze:

  Chciałem polecieć do Mediolanu i widzę, że mogę to zrobić o wiele taniej niż myślałem! Już biorę się za bukowanie biletów i nie mogę się doczekać!

 7. UlkaK pisze:

  Mediolan to przede wszystkim uprzejmi i uśmiechnięci ludzie, dlatego tak dobrze się tam czułam. Oczywiście ucztowanie z kuchnią włoską też poprawiało mi samopoczucie!

 8. Ewwa pisze:

  Marzyłam o tym, żeby pojechać i zobaczyć La Scalę. Chociaż nie trafiłam z pogodą, bo te kilka dni, w których tam byłam, były deszczowe, to jednak jestem zadowolona.

Zostaw komentarz o Mediolan

Komentarz

Powiązane strony z Mediolan: