Tanie loty Malmo

Malmo jest miastem znajdującym się w południowej części Szwecji. Mieszka w nim przeszło 300 tysięcy mieszkańców, a także jest to ważny ośrodek handlowy oraz ekonomiczny. Znajduje się tam też duży port, a położone niedaleko lotnisko sprawiają, że jest to również ważny węzeł komunikacyjno-transportowy Szwecji. Malmo może poszczycić się niezwykłymi budowlami, które przypominają o długiej i bogatej historii tego miasta. Pierwsze wzmianki o nim wskazują, że istniało ono już w XII wieku. W ciągu następnych lat stało się dzięki portowi ważnym miastem handlowym w basenie Morza Bałtyckiego. Z pewnością zwiedzenie Malmo będzie ciekawą propozycją dla tych, którzy zainteresowani są krajami skandynawskimi. Będziemy mogli spędzić tam miło czas, a także przywieziemy mnóstwo ciekawych wspomnień.

W Malmo warto zobaczyć kilka interesujących miejsc. Z pewnością będzie to zamek Malmöhus, który pochodzi z XV wieku oraz obecnie znajduje się tam muzeum, które będzie mogło przybliżyć nam dzieje miasta. Zobaczmy też kościół św. Piotra, zabytkowy ratusz a także synagogę pochodzącą z początku XX wieku. Jednym z charakterystycznych obiektów jest też wieżowiec Turning Torso. Warto też zobaczyć okolice miasta, gdzie będzie można podziwiać przepiękne krajobrazy.

Do Malmo w celach turystycznych najlepiej udać się w okresie letnim, gdyż wtedy będzie można również liczyć na najwyższe temperatury. Nie są to co prawda upały, jakich można wtedy doświadczyć na południu Europy, ale na pewno pozwolą nam one na wygodne zwiedzanie tego niezwykłego miasta.

2 komentarze to “Malmo”

 1. xenia pisze:

  Malmo to świetne miejsce, ogólnie kocham Szwecję, za jej wyspowatość, poszarpany brzeg, góry i fajnych mieszkańców!!!

 2. Malmama pisze:

  Do Szwecji do Malmo latam do pracy od jakiegoś czasu. Miasto jest fajne, czyste, zadbane, ma różne zabytki i muzea. Organizowanych jest też dużo imprez kulturalnych.

 3. Grażka8 pisze:

  W Malmo byłam raz, kilka lat temu. To miejsce, gdzie można dobrze się bawić, ale przyjechałam tam też głównie do pracy. Okolice miasta są bardzo malownicze.

 4. JeżykT pisze:

  Malmo, jeszcze raz tam polecę – na pewno! Zabytki są świetne, ale samo miasteczko nie jest jakieś duże. Prowadziłem tam kiedyś współpracę biznesową.

 5. Zabytki! pisze:

  Chcę powiedzieć, że Malmo w Szwecji ma mnóstwo niepowtarzalnych i unikalnych na skalę światową zabytków. Warto poświęcić na nie swój czas!

 6. Klarysa76 pisze:

  Ja do Malmo pojechałam z mężem z 10 lat temu Teraz chcemy sobie przypomnieć tamte czasy i poszukujemy tanich biletów do tego miasta, żeby nie przepłacać.

 7. Filip Jaworski pisze:

  Malmo zaprasza o każdej porze roku, ale nie polecam zimy, bo po prostu jest zimno!!! Lepiej w celu turystycznym polecieć latem i pozwiedzać w ciepełku.

 8. Dlaratata pisze:

  W mieście byłam w zeszłym tygodniu i opisuję na świeżo – było fajnie, ale dość źle trafiliśmy z pogodą, ponieważ cały czas było chmurno, zimno, nieprzyjemnie.

Zostaw komentarz o Malmo

Komentarz

Powiązane strony z Malmo: