Tanie loty Lotnisko Malaga AGP

Port lotniczy Malaga jest czwartym co do ruchliwości lotniskiem Hiszpanii po portach Madryt-Barajas, Barcelona i Palma de Mallorca. Jest to ważne lotnisko dla turystów, którzy korzystają z niego najczęściej, gdy pragną wygodnie dostać się na wybrzeże Costa Del Sol i malowniczej Andaluzji. Dużo lotów świadczonych zarówno przez tańszych, jak i droższych przewoźników jest sezonowych i odbywają się one w ruchu krajowym i międzynarodowym. Lotnisko oferuje połączenia do ponad 60 krajów na całym świecie i korzysta z niego około 12 milionów pasażerów co roku. Port lotniczy Malaga położony jest około 8 kilometrów na południowy zachód od Malagi i 5 kilometrów na północ od miejscowości Torremolinos. Lotnisko wyposażone jest w trzy terminale, w tym jeden został oddany do użytku niedawno.

Początki lotniska datowane są na rok 1919, kiedy to zaczęły odbywać się tam regularne loty do niektórych hiszpańskich miast. Później była to baza militarna, aby po zakończeniu II wojny światowej znów stać się lotniskiem cywilnym. Na terenie lotniska można dzisiaj zrobić zakupy w sklepach bezcłowych, przekąsić coś w barach i kawiarniach i skorzystać z wielu innych udogodnień dla pasażerów. Do portu można dostać się drogą MA-21 łączącą Torremolinos z Malagą, wybierając taksówki lub transport publiczny.

Lotnisko obsługuje bardzo dużo linii lotniczych, w tym: Delta Air Lines, Air Berlin, Aer Lingus, Jet2.com, British Airways, Iberia, EasyJet, Austrian Airlines, Ryanair, Spanair, Monarch Airlines, Germanwings, Thomas Cook Airlines czy Vueling.

Brak komentarzy.

Zostaw komentarz o Lotnisko Malaga AGP

Komentarz