Tanie loty Lyon

Lyon _Saint-Exupery_Int_Apt Lyon to miasto znajdujące się we wschodniej Francji. Mieszka tam przeszło 470 tysięcy osób, jest to też ważny ośrodek finansowy oraz handlowy w kraju, gdzie znajdują się również giełdy i siedziby banków. Lyon od długiego czasu jest także centrum przemysłu włókienniczego, gdzie produkuje się między innymi doskonałe jedwabie. Do Lyonu przyjeżdża również wiele turystów, którzy pragną zobaczyć jego przepiękne zabytki, gdyż miasto to jest również najstarszym we Francji i może poszczycić się naprawdę niezwykłymi i malowniczymi zakątkami, które pamiętają dawne czasu. Do Lyonu można dzisiaj dostać się wygodnie i szybko, wybierając transport lotniczy, ponieważ niedaleko znajduje się międzynarodowe lotnisko.

Centralna część Lyonu ze względu na swoje piękno oraz znaczenie historyczne została wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO. W starej części Lyonu, która nazywana jest Vieux Lyon, można zobaczyć mnóstwo zabytków pochodzących z epoki średniowiecza i renesansu. Oprócz nich warto zwiedzić ruiny rzymskich budowli czy też udać się do parków miejskich, zoo czy ogrodów botanicznych, gdzie będzie można również miło spędzić czas. Dużo osób postanawia zobaczyć też przepiękną pagodę Thien-Minh, która została niedawno zbudowana.

W celach turystycznych do Lyonu najlepiej udać się w okresie letnim, gdyż będzie można wtedy również wygodnie zwiedzić wszystkie jego interesujące miejsca, a także zobaczyć malownicze okolice tego miasta. Wiosny oraz jesienie są tam dość ciepłe, a zimy łagodne i krótkie.

1 komentarz to “Lyon”

  1. Sylwia pisze:

    Lyon to wspaniałe miasto studenckie, dużo sie tam dzieje, jest wiele imprez i można poznać wielu wspaniałych ludzi z całego świata!

Zostaw komentarz o Lyon

Komentarz

Powiązane strony z Lyon: