Tanie loty Londyn

Tower_Bridge

Największe miasto Wielkiej Brytanii, siedziba dworu królewskiego i światowe centrum handlu i finansów. Londyn co roku przyciąga dziesiątki milionów turystów, którzy chcą zobaczyć Anglię i poczuć jej niezwykłą atmosferę. Jeżeli jeszcze nigdy tam nie byliśmy, to najwyższy czas, aby zobaczyć tę jedną z najważniejszych metropolii w Europie. Będziemy mogli zwiedzić tam interesujące zabytki, zobaczyć Big Bena, Pałac Buckingham, a także most Tower Bridge i wiele innych unikalnych budowli, które mogą pochwalić się bogatą historią. Londyn to też raj dla miłośników zakupów, ponieważ w tamtejszych centrach handlowych można zaopatrzyć się praktycznie we wszystko. Poza tym będzie można zwiedzić malownicze okolice Londynu, a także zasmakować w brytyjskiej kuchni i doświadczyć specyficznej kosmopolitycznej atmosfery tego miejsca.

Londyn położony jest w południowo-wschodniej części Anglii nad rzeką Tamizą. Jest to trzecie co do wielkości europejskie miasto, które liczy sobie 7,6 miliona mieszkańców, a wraz z okolicznymi miejscowościami tworzy aglomerację, gdzie mieszka przeszło 20 milionów osób. Znajdują się tam siedziby najważniejszych banków oraz giełda, a także siedziby międzynarodowych korporacji i organizacji. Jest to również ważne miasto o znaczeniu kulturalnym i edukacyjnym, a także centrum mody i mediów.

Londyńska pogoda z pewnością będzie dopisywała, jeżeli wybierzemy się do tego miasta w okresie letnich wakacji. Wówczas temperatury są wyższe niż 25 stopni Celsjusza, a czasami zdarzają się 30-stopniowe upały. Jesienie i wiosny także są ciepłe, a słupek rtęci pokazuje wtedy od 10 do 15 stopni Celsjusza. Zimy są łagodne i bardzo rzadko pojawiają się opady śniegu, a termometry wskazują wtedy około 5 stopni Celsjusza. Często zdarzają się również opady deszczu, więc lepiej zaopatrzymy się w parasol, ponieważ nigdy nie wiadomo, kiedy spotka nas przelotny deszcz.

Pierwsze ślady osadnictwa na tych terenach pochodzą z I wieku naszej ery, kiedy to swoją osadę warowną mieli tam Rzymianie. W IV wieku założono w ówczesnym Londynie biskupstwo i kilkaset lat później miejscowość ta stała się stolicą Essexu. Od wieku XI był on faktyczną stolicą kraju i przybywało do niego coraz więcej osób, pragnących się tam osiedlić, by w XVIII wieku Londyn zyskał miano największej metropolii europejskiej. Dzisiaj na terenie miasta można zobaczyć mnóstwo interesujących zabytków, które dokumentują jego bogatą historię, a na ich zwiedzenie należy przeznaczyć dość dużo czasu.

Nad Tamizą znajduje się budowla obronna i pałac zwany Tower of London, który niegdyś był więzieniem. Dziś jest to jedna z głównych atrakcji Londynu. Symbolami tego miasta jest również wieża zegarowa Big Ben oraz neogotycki most zwodzony Tower Bridge. Następnie warto poświecić czas na zobaczenie XI-wiecznego opactwa westministerskiego z przepiękną katedrą, która była miejscem koronacji angielskich królów, a także znajdują się tam grobowce wielkich artystów, naukowców i władców. Turystów przyciąga również protestancka katedra św. Pawła oraz siedziba monarchów – Pałac Buckingham. Niezwykłe ekspozycje zobaczymy z kolei w Tate Modern oraz Muzeum Brytyjskim, a także Muzeum Historii Naturalnej.


Tanie loty z Łodzi do Londynu

z Łodzi do Londynu od 126 PLN
z Łodzi do Londynu od 163 PLN
z Łodzi do Londynu od 1100 PLN

Tanie loty z Krakowa do Londynu

z Krakowa do Londynu od 239 PLN
z Krakowa do Londynu od 792 PLN
z Krakowa do Londynu od 826 PLN
z Krakowa do Londynu od 715 PLN

Tanie loty z Lublina do Londynu

z Lublina do Londynu od 158 PLN
z Lublina do Londynu od 158 PLN

Tanie loty z Katowic do Londynu

z Katowic do Londynu od 88 PLN
z Katowic do Londynu od 108 PLN
z Katowic do Londynu od 894 PLN
z Katowic do Londynu od 1590 PLN

Tanie loty z Poznania do Londynu

z Poznania do Londynu od 118 PLN
z Poznania do Londynu od 108 PLN
z Poznania do Londynu od 628 PLN
z Poznania do Londynu od 1406 PLN

Tanie loty z Wrocławia do Londynu

z Wrocławia do Londynu od 178 PLN
z Wrocławia do Londynu od 158 PLN
z Wrocławia do Londynu od 681 PLN
z Wrocławia do Londynu od 718 PLN

Tanie loty z Rzeszowa do Londynu

z Rzeszowa do Londynu od 186 PLN
z Rzeszowa do Londynu od 842 PLN
z Rzeszowa do Londynu od 868 PLN
z Rzeszowa do Londynu od 1743 PLN

Tanie loty z Warszawy do Londynu

z Warszawy do Londynu od 88 PLN
z Warszawy do Londynu od 86 PLN
z Warszawy do Londynu od 471 PLN
z Warszawy do Londynu od 384 PLN

2 komentarze to “Londyn”

 1. Jepycz pisze:

  Myślę, ze większość Polaków latających do Londynu nie leci tam zwiedzać zabytki, a odwiedzić rodzinę lub do pracy!

 2. Londyńczyk pisze:

  W Londynie pracuję od kilku lat i często korzystam z samolotów, ponieważ gwarantują szybki i tani lot. Latam z Warszawy, są dogodne połączenia.

 3. Karinka77 pisze:

  Racja, zabytki zabytkami, a najwięcej Polaków przyjeżdża do Londynu do pracy, tak jak ja. Miałam jednak trochę czasu na to, aby pozwiedzać, więc się da!

 4. Lubiętaniolatać pisze:

  Zwiedzanie świata to moja pasja. Jako jedno z pierwszych miast odwiedziłam Londyn i mam do niego duży sentyment. Stale tam wracam, aby pospacerować lub zrobić zakupy.

 5. Opiekunka89 pisze:

  W Londynie znalazłam dla siebie zatrudnienie, więc latam tam głównie po to, aby iść do pracy, a z powrotem do rodziny, która została w Polsce. Polecam tanie latanie!

 6. Gosia Markowska pisze:

  Do Londynu latam na zakupy! To nie żart, ponieważ można tam znaleźć wiele interesujących sklepów, a na wyprzedażach obkupić się bardziej niż w Polsce i zapłacić mniej!

 7. JustynaN pisze:

  Londyn to moje już prawie rodzinne miasto, mam tam męża i dzieci, ale często latam jeszcze do rodziców w Polsce. Plusem jest ogromny wybór połączeń.

 8. Grzesio pisze:

  Londyn jest ogromny i da się w nim pogubić! Jak pierwszy raz tam przyjechałem, miałem problemy ogromne, ale na szczęście udało mi się dogadać po polsku!! :)

Zostaw komentarz o Londyn

Komentarz

Powiązane strony z Londyn: