Tanie loty Łódź

Łódź jest miastem znajdującym się w centrum Polski. Znane jest ono głównie z tego, że niegdyś było ważnym ośrodkiem przemysłowym, gdyż swoje zakłady produkcyjne miały tam liczne firmy włókiennicze. W Łodzi mieszka przeszło 730 tysięcy osób, co czyni z niej również jedno z największych miast Polski. W ostatnich latach metropolia ta jest coraz bardziej popularna wśród turystów. Będzie można zwiedzić tam mnóstwo interesujących miejsc, zabytkowe manufaktury czy też doskonale wyposażone muzea. Na turystów czekają również zielone parki i ogrody, a okolice Łodzi także zachęcają do wypadów za miasto przepięknymi krajobrazami. Miasto to jest także ważnym centrum edukacyjnym, kulturowym oraz przemysłowym kraju. Na pewno uda nam się tam spędzić niezapomniane chwile i jeszcze nie raz zapragniemy do Łodzi powrócić.

Główna ulica miasta – Piotrkowska – obfituje w wiele interesujących zabudowań, głównie modernistycznych kamienic oraz pałaców. Warto zobaczyć też Pasaż Meyera, pałace rodziny Poznańskich, pałace Kindermannów, kościół św. Doroty, kaplice drewniane św. Antoniego i św. Rocha, Cerkiew Archikatedralną św. Aleksandra Newskiego, ciekawe przykłady architektury przemysłowej, ratusz miejski czy żydowską nekropolię z mauzoleum Izraela Poznańskiego.

Jeżeli zamierzamy zwiedzić Łódź, wówczas najlepiej udać się do niej w okresie letnim. Wtedy będzie można liczyć na najładniejszą pogodę, co będzie dodatkowo uprzyjemniało zwiedzanie miasta. Jesienią oraz wiosną Łódź także zachęca do odwiedzin, jednak temperatury nie są już tak wysokie.


Tanie loty z Londynu do Łodzi

z Londynu do Łodzi od 168 PLN
z Londynu do Łodzi od 146 PLN
z Londynu do Łodzi od 1035 PLN

1 komentarz to “Łódź”

  1. Jadźka pisze:

    Jestem zaskoczona, że na Łódzkim lotnisku sie tyle dzieje, wczoraj przeczytałam, ze odbył się tam rajd łódzkich rolkarzy, ciekawa inicjatywa. Do tej pory Łódź kojarzyła mi się tylko z brudem i Szkołą Filmową..

Zostaw komentarz o Łódź

Komentarz

Powiązane strony z Łódź: