Tanie loty Lizbona

Lisboa_Int_Apt Lizbona to stolica oraz największe portugalskie miasto. To właśnie tam przybywa wiele turystów, którzy zamierzają zwiedzić tę przepiękną miejscowość oraz zapoznać się bliżej z kulturą oraz historią Portugalii. Lizbona mieści się przy wybrzeżu Oceanu Atlantyckiego u ujścia rzeki Tag. Jest to ekonomiczne, handlowe oraz kulturowe centrum kraju. Oprócz tego znajduje się tam siedziba rządu oraz głowy państwa. W Lizbonie czeka na nas mnóstwo interesujących zabytków, które warto zobaczyć. Oprócz nich będzie można miło spędzić czas w przepięknych parkach i ogrodach, gdzie można szukać schronienia od palącego portugalskiego słońca. Do miasta najłatwiej dostać się samolotem, gdyż obok mieści się lotnisko, co sprawia, że miasto to jest też ważnym węzłem komunikacyjno-transportowym w kraju.

W Lizbonie będzie można zobaczyć wiele zabytków. Warto poświęcić czas na zwiedzenie zamku św. Jerzego, który góruje nad miastem. Jest to mauretańska budowla pochodząca z XII wieku. Swoją majestatycznością zachwyci nas katedra Sé de Lisboa, która zbudowana jest w stylu romańskim i swoje początki ma w XII wieku. W dzielnicy Belém będzie można zobaczyć klasztor Hieronimitów oraz przepiękną wieżę w porcie, która nazywa się Torre de Belém. Nieopodal wznosi się też Pomnik Odkrywców poświęcony ważnym podróżnikom i odkrywcom.

Pogoda w Lizbonie oraz tym regionie Portugalii zachęca nas do odwiedzenia jej w okresie letnim, gdzie można również odczuć najwyższą temperaturę. Jeśli nie zależy nam na dużych tłumach, wówczas najlepiej udać się tam jesienią lub wiosną.

Tanie loty z Berlina do Lizbony

z Berlina do Lizbony od 564 PLN
z Berlina do Lizbony od 529 PLN
z Berlina do Lizbony od 731 PLN
z Berlina do Lizbony od 776 PLN

Tanie loty z Wrocławia do Lizbony

z Wrocławia do Lizbony od 801 PLN
z Wrocławia do Lizbony od 1502 PLN
z Wrocławia do Lizbony od 781 PLN
z Wrocławia do Lizbony od 1540 PLN

Tanie loty z Poznania do Lizbony

z Poznania do Lizbony od 1167 PLN
z Poznania do Lizbony od 1215 PLN
z Poznania do Lizbony od 1233 PLN

Tanie loty z Krakowa do Lizbony

z Krakowa do Lizbony od 1259 PLN
z Krakowa do Lizbony od 1037 PLN
z Krakowa do Lizbony od 1489 PLN
z Krakowa do Lizbony od 1355 PLN

Tanie loty z Gdańska do Lizbony

z Gdańska do Lizbony od 985 PLN
z Gdańska do Lizbony od 882 PLN
z Gdańska do Lizbony od 1600 PLN
z Gdańska do Lizbony od 1594 PLN

Tanie loty z Londynu do Lizbony

z Londynu do Lizbony od 541 PLN
z Londynu do Lizbony od 1266 PLN
z Londynu do Lizbony od 1268 PLN
z Londynu do Lizbony od 1010 PLN

Tanie loty z Katowic do Lizbony

z Katowic do Lizbony od 947 PLN
z Katowic do Lizbony od 1319 PLN
z Katowic do Lizbony od 1292 PLN
z Katowic do Lizbony od 1202 PLN

2 komentarze to “Lizbona”

 1. Michalina pisze:

  Portugalia to wspaniały kraj, który jest co prawda niewielki i dosyć biedni, ale mają tam bardzo sympatycznych mieszkańców i wspaniałe wina ;)

 2. Lotniczka pisze:

  Szukam cały czas tanich lotów i trafiłam na tę stronę internetową. Właśnie tutaj udało mi się znaleźć fajne loty do Lizbony, którą chciałam zobaczyć od lat i jakoś nigdy nie miałam pieniędzy.

 3. KarotkaK pisze:

  Lizbonę polecam każdemu, kto kocha piękne przestrzenie. Portugalia to w ogóle piękny kraj, który jest w stanie zachwycić niepowtarzalną atmosferą i każdy może tam dla siebie coś znaleźć!

 4. Krzysztof M. pisze:

  W Internecie też lubię szukać okazji i tak trafiłem na tanie loty do Lizbony. Byłem już raz w tym mieście, ale nie miałem okazji do zwiedzenia go całkowicie. Teraz lecę jeszcze raz!

 5. Karolina pisze:

  W Lizbonie szczególnie zachwycił mnie zamek św. Jerzego. To majestatyczna budowla, a z jej murów rozciąga się wyjątkowo piękna panorama. Warto tam pojechać.

 6. FrankW pisze:

  Lizbona to moja miłość, ogólnie cała Portugalia to wyjątkowy kraj, gdzie można miło spędzać nie tylko wakacje pod palmami. To też bogata kultura i tradycje.

 7. Gatta1978 pisze:

  Polecam każdemu zobaczenie Lizbony. W Portugalii byłam co prawda tylko w tym kraju, ale pewnie jeszcze tam wrócę. Zachwyciły mnie krajobrazy i lokalna kuchnia!

 8. Jater89 pisze:

  Jeżeli jest się w Lizbonie, koniecznie trzeba zobaczyć zamek świętego Jerzego!!! To obowiązkowy punkt wycieczek. Także zachwyca katedra, warto wejść do środka.

Zostaw komentarz o Lizbona

Komentarz

Powiązane strony z Lizbona: