Tanie loty Liverpool

Port_Albert_Dock_LPL Liverpool jest dużym miastem znajdującym się w angielskim hrabstwie Merseyside. Mieszka tam przeszło 435 tysięcy osób, a cała metropolia liczy sobie prawie dwa razy więcej. Miejscowość tam może poszczycić się bogatą historią, a także jest to również jeden z największych portów morskich Wielkiej Brytanii, co miało też wpływ na dzieje tego właśnie regionu. Liverpool znany jest też z tego, że pochodzi stamtąd grupa The Beatles, która sprawiła, że do miasta zaczęło przyjeżdżać wielu turystów. Można zobaczyć tam naprawdę interesujące zakątki, a także zabytki, które świadczą o pięknie miasta. Dodatkowo niektóre jego dzielnice zostały wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. W Liverpoolu nie będzie można się nudzić, więc wart jest zdecydować się na zobaczenie tego miasta. Przyjeżdża tam również wiele osób poszukujących dla siebie pracy za granicą. Dzisiaj można dostać się komfortowo samolotami, gdyż niedaleko znajduje się port lotniczy.

Liverpool jako miasto portowe ma nam do zaoferowania ciekawe zabytki związane z jego marynistyczną historią. Warto zobaczyć The Albert Docks, które są jedną z największych turystycznych atrakcji w mieście, gdyż tamtejsze zabudowania rzeczywiście tworzą niezwykłą panoramę. Oprócz tego na uwagę zasługuje budynek ratusza i wiele wiktoriańskich i edwardiańskich zabudowań, które rozsiane są po całym mieście. Zobaczmy też przepiękną katedrę.

W celach turystycznych do Liverpoolu najlepiej udać się w okresie letnich wakacji, gdyż będzie można wtedy liczyć również na najwyższe temperatury.

2 komentarze to “Liverpool”

 1. Lesia pisze:

  Jako wielka fanka Johna Lennona wybrałam się do Liverpoolu na weekend i nawet zaskoczyło mnei to że podróż nie wyniosła mnie wcale tak duzo, ale może to dlatego, że kupiłam bilety lotnicze po promocyjnej cenie.

 2. Malinka88 pisze:

  Do Liverpoolu pojechałam z koleżankami, aby odwiedzić znajomych. Miasto bardzo fajne, a za bilety zapłaciłyśmy naprawdę mało, coś koło 150 złotych za osobę.

 3. Fanka pisze:

  Też kocham Beatlesów i chciałam podążyć ich śladami w Liverpoolu. Miasto jest pod tym względem świetnie przygotowane, mają nawet specjalnie wytyczone tematyczne trasy.

 4. Kopertka pisze:

  Polecam przede wszystkim Albert Docks, gdzie będzie można skorzystać z wielu różnych atrakcji turystycznych. Warto pojechać latem, bo pogoda jest najlepsza.

 5. RobertR pisze:

  Do Liverpoolu pojechałem za pracą. Na początku było trudno, ale teraz już dobrze zarabiam. Miasto jest bardzo fajne, ma dużo tanich połączeń z polskimi miejscowościami. Ja latam z Krakowa.

 6. Karina Tarkowska pisze:

  Wypatrzyłam tę stronę, żeby poszukać dla siebie tanich biletów i móc dowiedzieć się więcej o różnych ciekawych miejscach. Znalazłam wiele interesujących dla siebie informacji.

 7. Wizzka pisze:

  Do Liverpoolu latam głównie z WizzAirem, ponieważ ceny są najbardziej atrakcyjne. Można z Warszawy polecieć już za mniej niż 150 złotych! Oczywiście, duży tłok, trzeba wcześniej rezerwować.

 8. Lubiew pisze:

  Jak jest się w Liverpoolu, to warto przespacerować się po centrum, bo jest tam wiele fajnych, klimatycznych sklepów i knajpek. Rekomenduję każdemu lubiącemu podróże!

Zostaw komentarz o Liverpool

Komentarz

Powiązane strony z Liverpool: