Tanie loty Lille

Cytadela-Lille Lille jest miejscowością znajdującą się we francuskim regionie Flandrii. Mieszka tam przeszło 226 tysięcy osób, a także jest to miasto mogące pochwalić się interesującą historią. Będzie można tam miło spędzić czas, dlatego też przyjeżdża tam wielu turystów, którzy bliżej chcieliby się zapoznać z tą urokliwą miejscowością. Lille jest położone niemal przy granicy z Belgią, więc od razu będzie można połączyć zwiedzanie interesujących zakątków w tych dwóch regionach. W Lille odbywa się też wiele ciekawych imprez kulturalnych, a także będzie można poświęcić swój czas na wycieczki poza granice tej metropolii, aby móc zobaczyć jej malownicze okolice. Do Lille oraz Belgii można szybko i komfortowo dostać się samolotami, gdyż niedaleko znajduje się międzynarodowy port lotniczy.

W Lille można zauważyć bardzo duże wpływy flamandzkiego stylu architektonicznego, które dotyczą głównie użycia czerwonych oraz brązowych cegieł. Przede wszystkim warto poświęcić czas na zobaczenie przepięknej katedry Basilique-cathédrale Notre-Dame-de-la-Treille, a także cytadeli, która zbudowana została w XVII wieku. W zabytkowym muzeum Palais des Beaux-Arts de Lille będzie można zobaczyć też ciekawe dzieła sztuki. W Lille znajduje się też wiele zielonych oraz zachwycających swoją urodą ogrodów.

W celach turystycznych najlepiej wybrać się tam w okresie letnim, gdy będzie można również liczyć na najwyższe temperatury. Nie są one co prawda bardzo wysokie, ale pozwolą nam na wygodne zobaczenie magicznych zakątków tej francuskiej miejscowości.

1 komentarz to “Lille”

  1. pipi pisze:

    Lille to klimatyczne miasteczko, nie jest tam az tak bardzo „francusko” jak w reszcie kraju, myslę ze to ze względu na bliskość Belgii właśnie. Jest tam co zobaczyc, sa wspaniałe knajpki, miejsce idealnie nadaje się na weekendową podróż samolotem!

Zostaw komentarz o Lille

Komentarz

Powiązane strony z Lille: