Tanie loty Lanzarote

Lanzarote to jedna z wysp, które składają się na archipelag Wysp Kanaryjskich. Jest ona bardzo często wybierana przez turystów, którym zależy na spędzeniu niezapomnianych wakacji pośród palm, na miękkim piasku oraz wśród szumu morza. Lanzarote należy do Hiszpanii i położona jest na wodach Atlantyku. Jej główne miasto to Arrecife, ale wiele osób wybiera też inne miejscowości, gdzie można znaleźć doskonale przygotowane na przyjazd turystów hotele oraz plaże. Obecnie na całej Lanzarote mieszka przeszło 114 tysięcy osób. Na wyspę można dostać się wygodnie samolotami, ponieważ zbudowano tam również port lotniczy w związku z jej coraz większą popularnością. Pięknem zachwycają krajobrazy na Lanzarote oraz jej wulkaniczny charakter, dlatego też jeżeli uwielbiamy niezwykłe widoki, wówczas będzie to dla nas strzał w dziesiątkę.

Na Lanzarote przede wszystkim warto zobaczyć tamtejsze kratery i pozostałości po erupcjach wulkanów, gdyż panoramy te są naprawdę niezwykłe. Udajmy się do Parku Narodowego Timanfaya, zobaczmy krater El Golfo, a także możemy udać się na wycieczki do malowniczych miasteczek na wyspie: Playa Blanca czy też Orzola. Zachwycają również tamtejsze formacje skalne oraz jaskinie, na przykład Los Hervideros czy Cueva de los Verdes.

Lanzarote nie może poszczycić się ogromnymi upałami, a klimat tam określany jest mianem „wiecznej wiosny”. Temperatury w sezonie wynoszą tam około 20-25 stopni Celsjusza, a także utrzymują się przez większy czas w roku. Nie ma tam również wyraźnie odznaczających się od siebie pór roku.

1 komentarz to “Lanzarote”

  1. ela pisze:

    Byliśmy tam z mężem w podróży poślubnej dlatego mam sentyment do tej wysepki. Jest tam ślicznie, morze, piaszczyste plaże, palmy, kolorowe drinki, czyli wszystko to o czym marzymy by mieć na urlopie..

Zostaw komentarz o Lanzarote

Komentarz

Powiązane strony z Lanzarote: