Tanie loty Kraków

Krakow_Balice Kraków to najczęściej odwiedzane przez turystów miasto Polski. Będzie można tam spędzić niezapomniany czas, zwiedzając fascynujące zabytki, które liczą sobie setki lat, a także odpoczywając w parkach oraz nad brzegiem Wisły. Kraków to też kulturalna i edukacyjna stolica kraju, gdzie swoje siedziby ma wiele szkół wyższych, między innymi Uniwersytet Jagielloński oraz Akademia Górniczo-Hutnicza. Odbywa się tam wiele koncertów, imprez kulturalnych czy wystaw. Działa mnóstwo muzeów z unikatowymi eksponatami oraz galerii sztuki. W Krakowie nie będziemy się nudzili, ponieważ zawsze znajdziemy tam dla siebie coś ciekawego do zrobienia. Także okolice tego miasta zapraszają nas malowniczymi krajobrazami, a z Krakowa blisko jest też do Zakopanego, Wieliczki oraz Oświęcimia.

Będąc w Krakowie, czeka na nas mnóstwo interesujących zabytków. Z pewnością warto udać się na rynek, gdzie zobaczyć będziemy mogli Sukiennice, a także Kościół Mariacki. Całe Stare Miasto pełne jest wspaniałych budowli, z których każda będzie miała nam do opowiedzenia ciekawą historię. Niedaleko rynku znajduje się też kościół św. Anny oraz Collegium Maius. Warto następnie udać się na wzgórze wawelskie, gdzie będzie można zobaczyć Zamek Królewski wraz z Katedrą Wawelską. Zwiedźmy również żydowską dzielnicę Kazimierz oraz możemy pojechać na Kopiec Kościuszki, skąd rozciąga się przepiękna panorama miasta.

Najwięcej turystów można spotkać w Krakowie w okresie letnim, kiedy zwiedzaniu sprzyja piękna pogoda. Zimą Kraków też może pochwalić się niezaprzeczalnym urokiem.

Brak komentarzy.

Zostaw komentarz o Kraków

Komentarz

Powiązane strony z Kraków: