Tanie loty Kijów

Kijów jest największym miastem Ukrainy oraz jego stolicą. Miejscowość ta liczy sobie przeszło 2,7 miliona mieszkańców. Jest ona położona nad Dnieprem oraz ze względu na swoje piękno często odwiedzana przez turystów. Czeka tam na nas wiele interesujących zabytków, a także malowniczych zakątków, więc na pewno uda nam się tam miło spędzić weekend czy też nieco dłuższy czas, ponieważ wtedy będzie można w pełni zapoznać się ze specyfiką tego właśnie miejsca oraz w pełni odczuć jego niezwykłą atmosferę. Kijów jest również ważnym centrum gospodarczym, a także odbywają się tam również międzynarodowe targi. Niedaleko miejscowości zlokalizowany jest port lotniczy, który sprawia, że można dostać się tam szybko i wygodnie, a także dzięki niemu Kijów jest ważnym węzłem komunikacyjnym.

W Kijowie znajduje się wiele interesujących zabytków, które świadczą o bogatej historii tego właśnie miasta. Z pewnością warto zobaczyć Ławrę Peczerską, gdzie obecnie mieści się siedziba kościoła prawosławnego. Jest to bogato zdobiony oraz niezwykle piękny kompleks kościołów. Można również zobaczyć Sobór Mądrości Bożej, monaster św. Michała Archanioła o Złotych Kopułach, kościół św. Mikołaja, Złotą Bramę, monaster Wydubicki, a także wiele innych obiektów sakralnych, w które obfituje Kijów. Warto też zwiedzić tamtejsze muzea.

W celach turystycznych do Kijowa najlepiej udać się w okresie letnim, ponieważ będzie można również liczyć na najlepszą pogodę. Temperatury wynoszą tam wtedy średnio około 25 stopni Celsjusza, więc są one idealne do zwiedzania.

Tanie loty z Katowic do Kijowa

z Katowic do Kijowa od 874 PLN
z Katowic do Kijowa od 853 PLN
z Katowic do Kijowa od 2373 PLN
z Katowic do Kijowa od 4704 PLN

Tanie loty z Warszawy do Kijowa

z Warszawy do Kijowa od 539 PLN
z Warszawy do Kijowa od 654 PLN
z Warszawy do Kijowa od 782 PLN
z Warszawy do Kijowa od 721 PLN

Tanie loty z Krakowa do Kijowa

z Krakowa do Kijowa od 874 PLN
z Krakowa do Kijowa od 922 PLN
z Krakowa do Kijowa od 1229 PLN
z Krakowa do Kijowa od 1156 PLN

1 komentarz to “Kijów”

  1. opa opa pisze:

    w Kijowie są najlepsze imprezy, maja wspaniale kluby, po prostu niesamowite! Miasto jest ogrome i jest tam co robic, w dzien można zwiedzać a wieczorem imprezować!!!

Zostaw komentarz o Kijów

Komentarz

Powiązane strony z Kijów: