Tanie loty Katowice

Chociaż o Katowicach rzadko kiedy mówi się w kontekście turystycznym, to jednak ma nam ono do zaoferowania wiele interesujących miejsc do zobaczenia. Oczywiście na specyfikę miasta duży wpływ ma przemysł kopalniany, ale też Katowice są miastem, które może zaoferować nam mnóstwo ciekawych miejsc do zobaczenia. Jest to ważny ośrodek administracyjny województwa śląskiego, a także gospodarcze centrum Górnego Śląska. Odbywają się tam również często wystawy, imprezy kulturalne oraz koncerty w słynnym Spodku. W Katowicach będziemy mogli więc miło spędzić czas, decydując się na spacery po centrum miasta czy też odpoczynek w zielonych parkach. Niedaleko miejscowości znajduje się też port lotniczy, więc można dostać się tam wygodnie i szybko oraz odlecieć w wiele miejsc Europy i reszty świata.

Gdy mówmy o Katowicach, nie zdajemy sobie sprawy, że kryją one mnóstwo ciekawych miejsc, które warto zwiedzić. Na pewno będzie do XVI-wieczny kościół św. Michała Archanioła na Brynowie, a także unikatowe na światową skalę robotnicze osiedla Nikiszowiec oraz Giszowiec. Zobaczyć tam możemy również inne majestatyczne obiekty sakralne jak kościół Mariacki, katedrę Chrystusa Króla czy bazylikę franciszkańską. Odpocząć będzie można w chorzowskim Wojewódzkim Parku Kultury i Wypoczynku, gdzie znajdują się wesołe miasteczko, zoo, kąpielisko i piękne ogrody.

Do Katowic w celu zwiedzenia tego miasta najlepiej udać się w okresie wakacji. Wtedy można trafić na wiele interesujących imprez, a także w ciepłym słońcu zająć się spacerami oraz odpoczynkiem.


Tanie loty z Gdańska do Katowic

z Gdańska do Katowic od 888 PLN
z Gdańska do Katowic od 4931 PLN

Tanie loty z Londynu do Katowic

z Londynu do Katowic od 89 PLN
z Londynu do Katowic od 107 PLN
z Londynu do Katowic od 1357 PLN
z Londynu do Katowic od 804 PLN

Tanie loty z Dortmundu do Katowic

z Dortmundu do Katowic od 103 PLN
z Dortmundu do Katowic od 1135 PLN

Brak komentarzy.

Zostaw komentarz o Katowice

Komentarz

Powiązane strony z Katowice: