Tanie loty Katania

Katania jest portowym miastem znajdującymi się na włoskiej Sycylii. Jest ono malowniczo położone u podnóża wulkanu Etna na wschodnim brzegu wsypy. Ze względu na swoją lokalizację miasto wielokrotnie było pustoszone przez wybuchy wulkanu, ale jednocześnie wzbogacona pyłami wulkanicznymi ziemia była i nadal jest tam źródłem bardzo dobrych upraw, w szczególności winorośli. W Katanii żyje około 450 tysięcy osób, a w okresie letnim do miasta przyjeżdża wielu turystów, którzy pragną tam spędzić spokojne i miłe wakacje pośród zabytkowych budowli oraz szumu Morza Śródziemnego. Udając się do Katanii, z pewnością będziemy zadowoleni oraz jeszcze nie raz zapragniemy tam wrócić.

Katania pełna jest przepięknych pod względem architektonicznym zabytków. Pałace, kościoły oraz budynki mieszkalne są bogato zdobione oraz zachwycą każdego. Warto poświęcić odrobinę czasu na zobaczenie budynków Duomo di Sant’Agata, San Placido, Collegiata di Santa Maria dell’Elemosina, San Benedetto da Norcia, Sant’Agata alla Fornace – San Biagio czy też mnóstwa muzeów, które dokumentują bogatą historię tego miejsca. Nie zapomnijmy też spróbować znakomitych specjałów kuchni włoskiej.

Pogoda w tej części Włoszech jest bardzo ciepła przez większość dni w roku. Klimat śródziemnomorski sprawia, że latem temperatury to około 25-30 stopni Celsjusza, a zimą oscylują one wokół 10 stopni. W okresie letnich wakacji na Sycylię przyjeżdża też mnóstwo turystów, więc gdy zależy nam na mniejszym tłoku, wówczas lepiej będzie wybrać się tam wiosną lub jesienią.

Brak komentarzy.

Zostaw komentarz o Katania

Komentarz

Powiązane strony z Katania: