Tanie loty Hongkong

Hongkong to specjalny region administracyjny Chin, który mieści się w południowo-wschodniej części tego kraju nad wybrzeżem Morza Południowochińskiego. Jest to obecnie jedno z najprężniej rozwijających się miast na świecie, które jest też centrum finansowym, handlowym i ekonomicznym. Działają tam tysiące przedsiębiorstw, a swoje siedziby ma wiele międzynarodowych przedsiębiorstw. Poza tym Hongkong jest bardzo często wybierany przez turystów, ponieważ można tam nie tylko zobaczyć wiele interesujących zakątków, ale również zrobić zakupy w sklepach wolnocłowych. Jest to również bardzo kosmopolityczne miasto, gdzie odbywa się wiele imprez kulturalnych oraz celebracji związanych z religiami, głównie z buddyzmem i taoizmem. Działa tam też wiele szkół wyższych. Do Hongkongu można szybko i wygodnie dostać się transportem lotniczym, ponieważ w pobliżu miasta znajduje się duże międzynarodowe lotnisko.

Krajobraz miasta to głównie drapacze chmur, gdzie znajdują się biura oraz mieszkania. Jest ich w Hongkongu ponad 7,5 tysiąca. Oprócz nich będzie można zobaczyć tam jednak wiele małych oraz większych świątyń i kościołów, a także mogące pochwalić się tradycyjnym chińskim stylem. Znajduje się tam również wiele parków, gdzie będzie można odpocząć od miejskiego zgiełku.

Do Hongkongu najlepiej przyjechać w okresie letnim, kiedy można też cieszyć się najwyższymi temperaturami, ale też pojawiają się wówczas dość duże opady deszczu. Termometry wskazują wówczas około 30 stopni Celsjusza. Zimy są łagodne i krótkie.

2 komentarze to “Hongkong”

 1. Katlina pisze:

  W Internecie dostępnych jest wiele ofert wyjazdowych do Hongkongu, ale tutaj znalazłam tę najbardziej dopasowaną od ręki. Dziękuję wam bardzo!

 2. Hong pisze:

  Hongkong – byłem tam raz i mam co prawda mieszane uczucia. Miasto jest bardzo kosmpolityczne, biznesowe, ale nie za dobrze się tam jakoś czułem. Wolę mniejsze miasta.

 3. Sławek W pisze:

  Do Hong Kongu poleciałem raz w celach biznesowych. Na początku miasto wydaje się ogromne i strasznie rozbudowane, ale ma dużo charakterystycznych punktów – świątynie!

 4. MarekT66 pisze:

  Byłem kiedyś w Hongkongu latem, ale nie polecam tej pory roku. Było strasznie ciepło i gotowałem się od razu po wyjściu z samolotu. Dodatkowo jeszcze padał deszcz.

 5. Jerzy Radimowski pisze:

  Drapacze chmur – nigdzie indziej takich nie widziałem jak w Hongkongu i dodatkowo te świątynie, które pokazują, że dalej liczy się tutaj tradycja.

 6. Podróżnik pisze:

  Hongkong to miasto, które zawsze chciałem zobaczyć. Teraz kupiłem tani bilet oraz zamierzam spędzić tam z tydzień. Dzięki za informacje o tym miejscu!

 7. Katarzyna Laskowska pisze:

  Polecam każdemu zobaczenie Hongkongu, gdy lubi się Azję i tamtejsze klimaty. Miasto całkowicie różni się od innych chińskich miast, jest znacznie bardziej żywe, dużo w nim obcokrajowców.

Zostaw komentarz o Hongkong

Komentarz

Powiązane strony z Hongkong: