Tanie loty Heraklion

heraklionjpg Starożytne miasto Heraklion, które nazywane było również Chandak oraz Kandia i Megalo Kastro to najważniejsze miasto Krety oraz ważny ośrodek administracyjny tej greckiej wyspy. Miasto to znajduje się w północnej jej części oraz niedaleko mieści się Knossos, które znane jest z licznych zabytków dokumentujących bogatą historię tego właśnie regionu. Do Heraklionu przyjeżdża wiele turystów, którzy zamierzają zobaczyć to przepiękne miasto oraz chcą odpocząć nad wodami Morza Śródziemnego. Będzie można tam miło spędzić czas, przechadzając się uliczkami miejskimi czy też decydując się na zwiedzenie jego okolic. Odpocząć będzie można w parkach oraz nad wodą, a także spróbujemy tam w greckich tawernach przepysznych lokalnych specjałów. Do Heraklionu można bardzo łatwo i szybko dostać się, wybierając komunikację lotniczą, gdyż w pobliżu mieści się port lotniczy.

W Heraklionie warto zobaczyć wiele ciekawych miejsc. Z pewnością poświęćmy czas na Rocca al Mare, czyli średniowieczna wenecką fortecę stojącą w porcie. Zwiedzić można również mury miejskie oraz bastion Martinengo. Heraklion to również świetnie wyposażone muzea, między innymi Muzeum Archeologiczne, Historyczne oraz Muzeum Ikon. W centrum miasta znajduje się z kolei fontanna Morosini zbudowana w XVII wieku.

Śródziemnomorski klimat panujący na Krecie będzie mógł zapewnić nam doskonałe warunki do wypoczynku oraz zwiedzania przez większość dni w roku. Najwyższe temperatury notowane są tam w okresie od czerwca do sierpnia, dlatego też wtedy zobaczymy tam najwięcej turystów.

Brak komentarzy.

Zostaw komentarz o Heraklion

Komentarz

Powiązane strony z Heraklion: