Tanie loty Lotnisko Helsinki-Vantaa HEL

Port lotniczy Helsinki-Vantaa to międzynarodowe lotnisko zlokalizowane w mieście Vantaa w Finlandii, głównie obsługujące metropolię Helsinki i całą Finlandię. Zlokalizowane jest ono około 5 kilometrów od Helsinek na południowym wybrzeżu kraju. Z portu lotniczego korzystają zarówno tani operatorzy linii lotniczych, jak i drożsi, którzy oferują połączenia krajowe i międzynarodowe. Port ten jest ważnym węzłem komunikacyjno-transportowym, a także bazą dla takich linii lotniczych jak Air Finland, Blue1, Finnair, Norwegian Air Shuttle i Finncomm Airlines. Jest to największe w Finlandii lotnisko, które obsługuje około 13 milionów pasażerów co roku. Z portu często korzystają też osoby, które chcą udać się na wakacje do popularnych kurortów turystycznych. Wiele linii świadczy tam loty czarterowe w sezonie letnim i zimowym.

Port lotniczy Helsinki został wzniesiony w 1952 roku z okazji igrzysk olimpijskich, które odbywały się w mieście. Od tego czasu został on rozbudowany i zmodernizowany. Na jego terenie będzie można zrobić zakupy w sklepach wolnocłowych i zdecydować się na przekąszenie czegoś w restauracjach i kawiarniach. Na lotnisko można szybko i wygodnie dostać się, wybierając połączenia kolejowe i autobusowe, a także korzystając z taksówki.

Z portu korzystają tacy przewoźnicy jak: Aer Lingus, Air Berlin, Air Finland, Austrian Airlines, Belavia, Blue1, British Airways, EasyJet, Czech Airlines, Finnair, KLM, LOT, Norwegian Air Shuttle, TAP Portugal, Scandinavian Airlines, Spanair i wiele innych operatorów.

Brak komentarzy.

Zostaw komentarz o Lotnisko Helsinki-Vantaa HEL

Komentarz