Tanie loty Helsinki

helsinki Helsinki to stolica Finlandii oraz bardzo urokliwe i malownicze miasto, które jest też często wybierane przez turystów. Mieszka tam przeszło 590 tysięcy mieszkańców, co czyni z niego jedno z większych w kraju, a także jest to bardzo ważne centrum administracyjne, gospodarcze oraz kulturalne. Jest to również miasto portowe, które zlokalizowane jest nad Zatoką Fińską. W pobliżu Helsinek znajduje się także międzynarodowy port lotniczy, co sprawia, że jest to też ważny węzeł komunikacyjny i transportowy Finlandii. Udając się tam, będzie można podziwiać interesujące zabytki, a także odwiedzić wiele muzeów i galerii sztuki. Helsinki będą zatem na pewno ciekawą alternatywą dla często wybieranych kurortów turystycznych na południu Europy. Spędzimy tam miło czas i jeszcze nie raz będziemy chcieli powrócić.

W tym mieście czeka na nas wiele interesujących zabytków. Na pewno warto poświęcić czas na zobaczenie Senaatintori, czyli Placu Senackiego, który otoczony jest wieloma klasycystycznymi zabudowaniami. Zobaczymy też twierdzę Suomenlinna, gdzie obecnie znajduje się muzeum, a także pałac prezydencki, dom towarowy Stockmann, dworzec kolejowy, przepiękną cerkiew prawosławną czy budynek parlamentu. W Helsinkach warto odwiedzić również wesołe miasteczko Linnanmäki.

Do miasta najlepiej udać się w okresie letnim. Można wówczas liczyć na ciepłą pogodę. Co prawda nie będą to upały, ale również będzie można zwiedzić miasto wygodnie. Wiosną oraz jesienią temperatury są niższe, a zimami zdarzają się przymrozki oraz opady śniegu.

2 komentarze to “Helsinki”

 1. Mikna pisze:

  Stolica Finlandii zadziwi chyba każdego! Byłam tam jeden raz i chcę wybrać się ponownie, więc polecam każdemu, kto chciałby popodróżować sobie.

 2. KamilK pisze:

  W Helsinkach byłem tylko jeden raz, więc dużo o tym mieście nie wiem. Ale zadziwiły mnie tam piękne krajobrazy, uprzejmi ludzie. To fajne miejsce!

 3. Mareczek88 pisze:

  Zabytki Helsinek są szczególnie warte polecenia. Uwagę przyciąga budynek parlamentu, twierdza, pałac prezydencji. Także fajne są muzea i galerie sztuki, choć nie zobaczyłem wszystkich.

 4. Gabriela Ginkowska pisze:

  W Helsinkach jest bardzo fajne wesołe miasteczko! Jak byłam wtedy ze znajomymi w Finlandii, odwiedziliśmy je i właśnie to najbardziej zapadło mi w pamięć!

 5. WitkaW pisze:

  Wybrałam się z mężem na weekend do Helsinek, dzieci zasponsorowały nam bilety. Naprawdę świetnie się wybawiliśmy, ale dobrze że mąż znał trochę angielskiego.

 6. Wiosna pisze:

  Zabytki w Helsinkach są godne zobaczenia. W ogóle całe miasto jest baśniowe, zwłaszcza zimą, ale wiadomo, że wtedy pogoda jest nie za fajna. Latem zwiedza się lepiej.

 7. Natka89 pisze:

  W Finlandii byłam tylko w Helsinkach, ale miasto okazało się naprawdę świetne i natchnęło mnie pozytywnie w ogóle do całego kraju. Polecam wszystkim zwiedzanie!

Zostaw komentarz o Helsinki

Komentarz

Powiązane strony z Helsinki: