Tanie loty Goteborg

Goteborg jest miastem położonym w zachodniej części Szwecji. Mieszka w nim przeszło 510 tysięcy osób, co czyni z niego również jedno z większych miast tego państwa. Goteborg zlokalizowany jest w pobliżu cieśniny Kattegat oraz rzeki Göta älv. Dzisiaj jest to ważne miasto o charakterze gospodarczym oraz ekonomicznym, gdzie znajduje się między innymi siedziba firmy Volvo. Miejscowość ta została założona stosunkowo niedawno, ponieważ w XVII wieku na zlecenie Gustawa Adolfa II, która Szwecji i pełniła ona przez wieki ważną funkcję handlową, gdzie działała Szwedzka Kompania Wschodnioindyjska, która sprowadzała z Chin w Wschodu luksusowe dobra. Dzisiaj w Goteborgu można zwiedzić wiele interesujących miejsc, które pamiętają tamtejsze czasy. Do miasta można szybko dostać się samolotami, gdyż w pobliżu znajduje się międzynarodowy port lotniczy.

Będąc w Goteborgu, będzie można zobaczyć wiele ciekawych miejsc. Na pewno warto zwrócić uwagę na arsenał miejski Kronhuset, który został zbudowany w połowie XVII wieku i obecnie znajduje się tam Muzeum Miejskie. Na liście miejsc wartych odwiedzenia powinien znaleźć się też ratusz, siedziba Kompanii Wschodnioindyjskiej, gdzie mieści się Muzeum Archeologiczno-Historyczne, plac Götaplatsen, a także Ogród Botaniczny oraz lunapark Liseberg.

Do Goteborgu najlepiej pojechać w okresie letnim, ponieważ będzie można też liczyć na najlepszą pogodę. Trzeba też wskazać, że w okresie zimowym przyjeżdża tam dużo tych turystów, którzy pragną zobaczyć przepiękne krajobrazy północy w całej okazałości.

Brak komentarzy.

Zostaw komentarz o Goteborg

Komentarz

Powiązane strony z Goteborg: