Tanie loty Glasgow

Plac_George_Square Glasgow to największe miasto w Szkocji, które jest także często odwiedzane przez turystów. Mieszka w nim przeszło 580 tysięcy osób, a w całej metropolii ponad 2 miliony. Glasgow może poszczycić się bogatą przeszłością. Niegdyś było to jedno z ważniejszych miast o znaczeniu handlowym w Wielkiej Brytanii. Dzisiaj to ważny ośrodek gospodarczy oraz kulturalny. Niedaleko Glasgow znajduje się międzynarodowy port lotniczy, więc będzie można dostać się tam szybko i wygodnie, a także sprawia to, że miejscowość ta jest ważnym węzłem komunikacyjno-transportowym. W Glasgow czeka na nas również wiele interesujących miejsc do zobaczenia, więc z pewnością uda nam się tam miło spędzić czas. Miasto to jest też popularne wśród imigrantów, gdyż działa tam wiele firm.

W Glasgow, które jest malowniczo położone niedaleko rzeki Clyde, będzie można zobaczyć ciekawe obiekty sakralne oraz świecie. Przejdźmy się na plac George Square, przy którym znajduje się wiele budynków administracyjnych. Zobaczmy też katedrę św. Mungo, a także odwiedźmy tamtejszy ogród botaniczny. W Glasgow znajduje się też Muzeum Transportu czy Muzeum i Galeria Sztuki Kelvingrove, która posiada interesujące dzieła.

Do Glasgow najlepiej udać się w okresie letnim, ponieważ wtedy będzie można również liczyć na najlepsze warunki do zwiedzania miasta oraz jego okolic. Temperatury nie są tam zbyt wysokie, ponieważ wynoszą około 20 stopni, a także pojawiają się przelotne opady deszczu. Zimy są łagodne i słupki rtęci rzadko kiedy wskazują poniżej zera stopni. Częściej pada także deszcz.

Tanie loty z Warszawy do Glasgow

z Warszawy do Glasgow od 206 PLN
z Warszawy do Glasgow od 166 PLN
z Warszawy do Glasgow od 1173 PLN
z Warszawy do Glasgow od 987 PLN

Tanie loty z Wrocławia do Glasgow

z Wrocławia do Glasgow od 210 PLN
z Wrocławia do Glasgow od 796 PLN
z Wrocławia do Glasgow od 2642 PLN
z Wrocławia do Glasgow od 3562 PLN

Brak komentarzy.

Zostaw komentarz o Glasgow

Komentarz

Powiązane strony z Glasgow: