Tanie loty Lotnisko Genewa GVA

Międzynarodowy port Genewa-Cointrin jest lotniskiem obsługującym szwajcarskie miasto Genewa, od którego jest ono oddalone o około 4 kilometry w kierunku północno-zachodnim. Znajduje się ono zaraz przy granicy z Francją w niedużej miejscowości Meyrin. Jest to port oferujący połączenia zarówno krajowe, jak i międzynarodowe. Jest to ważny węzeł komunikacyjno-transportowy, gdzie swoją bazę mają takie linie lotnicze jak Darwin Airlines, EasyJet Switzerland i Hello AG. Można na nim skorzystać z usług zarówno tanich operatorów linii lotniczych, jak i tych droższych. Z portu często korzystają turyści, którzy pragną zobaczyć malowniczą Genewę oraz jej okolice. Znajduje się tam również siedziba Międzynarodowego Zrzeszenia Przewoźników Powietrznych IATA. Z lotniska Genewa co roku korzysta około 11,7 miliona pasażerów.

Port został otwarty w roku 1922 i od tego czasu był wielokrotnie rozbudowywany i modernizowany. Dzisiaj jest to nowoczesne lotnisko, gdzie będzie można wygodnie zrobić zakupy w sklepach strefy wolnocłowej czy też zjeść coś smacznego w restauracjach i kawiarniach. Do portu Genewa-Cointrin można szybko dostać się połączeniem kolejowym z Genewy i innych miast Szwajcarii, a także autobusami i taksówkami.

Z lotniska korzysta korzystają między innymi takie linie lotnicze jak: Aer Lingus, Air France, Air Canada, Albinati Aeronautics, Bmibaby, Brussels Airlines, Darwin Airline, EasyJet Switzerland, Edelweiss Air, Hello, Jet2.com, KLM, LOT, Lufthansa, Swiss International Air Lines, Thomson Airways czy United Airlines.

Brak komentarzy.

Zostaw komentarz o Lotnisko Genewa GVA

Komentarz