Tanie loty Genewa

Genewa to miasto znajdujące się w południowo-zachodniej części Szwajcarii. Mieszka tam przeszło 195 tysięcy osób, co czyni z niego również drugą pod względem liczby ludności miejscowość w tym kraju. Genewa otoczona jest przepięknym Jeziorem Genewskim oraz rzeką Rodan. Jest to ważne pod względem administracyjnym i ekonomicznym miasto, gdzie znajduje się siedziba Organizacji Narodów Zjednoczonych, Światowa Organizacja Zdrowia, CERN czy Światowa Organizacja Handlu. To tam obywa się też jedna z największych wystaw samochodowych. Genewa to też bardzo kosmopolityczne miasto, które zachwyci nas swoimi malowniczymi zakątkami oraz zabytkami. Niedaleko niego znajduje się również międzynarodowy port lotniczy, więc będzie można dostać się tam szybko i wygodnie.

Będąc w Genewie, warto zobaczyć katedrę Saint Pierre, która pochodzi z XII wieku, jednak w latach późniejszych została przebudowana. Warto zobaczyć również Audytorium Kalwina, czyli niedużą kaplicę z XV wieku, gdzie przemawiał Jan Kalwin czy John Knox, Pomnik Reformacji, ratusz, arsenał czy też mauzoleum Karola II nad Jeziorem Genewskim.

W celach turystycznych do Genewy najlepiej pojechać w okresie letnim, gdy będzie można również liczyć na najlepsze warunki do zwiedzania. Wówczas termometry wskazują na około 20 stopni Celsjusza. Oprócz tego do Genewy przyjeżdża wiele osób zainteresowanych szusowaniem po białym puchu, więc dla nich naturalnie najlepszym okresem będzie zima, kiedy w okolicznych górach panują najlepsze warunki do uprawiania sportów.


Tanie loty z Warszawy do Genewy

z Warszawy do Genewy od 693 PLN
z Warszawy do Genewy od 701 PLN
z Warszawy do Genewy od 485 PLN
z Warszawy do Genewy od 420 PLN

Tanie loty z Krakowa do Genewy

z Krakowa do Genewy od 774 PLN
z Krakowa do Genewy od 842 PLN
z Krakowa do Genewy od 1652 PLN

Tanie loty z Katowic do Genewy

z Katowic do Genewy od 885 PLN
z Katowic do Genewy od 1042 PLN
z Katowic do Genewy od 1660 PLN

Brak komentarzy.

Zostaw komentarz o Genewa

Komentarz

Powiązane strony z Genewa: