Tanie loty Forli

Forli jest miejscowością znajdującą się w północnej części Włoszech niedaleko Adriatyku. Zlokalizowane jest ono dokładnie w regionie Emilia-Romania i mieszka tam przeszło 108 tysięcy osób. Jest to ważne centrum gospodarcze kraju, na co wpływa doskonała pogoda, która wpływa na warunki uprawy roślin. Odbywa się tam również wiele ważnych imprez kulturalnych, a także jest to ważny ośrodek artystyczny kraju. To w Forli urodzili się sławny malarz Melozzo da Forli, a także humanistyczny historyk Falvio Biondo, fizyk Geronimo Mercuriali i wielu innych słynnych Włochów. W Forli znajduje się również kilka szkół wyższych. Gdy zależy nam na spędzeniu wakacji w spokojnej włoskiej miejscowości, wówczas warto wybrać Forli. Czeka tam na nas mnóstwo interesujących miejsc do zobaczenia, więc na pewno będziemy zadowoleni. Niedaleko Forli znajduje się też międzynarodowe lotnisko, więc można dotrzeć tam szybko i wygodnie.

Forli może pochwalić się wieloma znaczącymi historycznie oraz artystyczne budynkami. Warto udać się na plac Piazza Aurelio Saffi, gdzie znajduje się rzeźba Aurelio Saffiego, który był włoskim politykiem. Oprócz tego zobaczymy monaster San Mercuriale, a także dominikański kościół San Giacomo Apolstolo. W Forli znajduje się też wiele innych zabudowań z okresu średniowiecza i renesansu, a po zakończeniu zwiedzania można odpocząć w parkach.

Do Forli najlepiej wybrać się latem, kiedy można korzystać z pięknej pogody. Wówczas w mieście jest też więcej turystów, więc gdy zależy nam na mniejszym tłoku, wybierzmy jesień lub późną wiosnę.

Brak komentarzy.

Zostaw komentarz o Forli

Komentarz

Powiązane strony z Forli: