Tanie loty Faro

Faro_AirportW portugalskim regionie Algarve znajduje się miasto Faro, które cieszy się bardzo dużą popularnością wśród turystów. Jest ono najbardziej na południe wysuniętym miastem w Portugalii, które zamieszkuje około 40 tysięcy mieszkańców. Będzie można spędzić tam naprawdę miło wakacje, ponieważ czeka tam na nas wiele interesujących atrakcji. Nie tylko wykąpiemy się tam w ciepłych morskich wodach oraz poopalamy na piaszczystym brzegu, ale również będziemy mogli zwiedzić interesujące zabytki tego właśnie miasta. Odbywa się tam też wiele ciekawych imprez kulturalnych, znajdują się galerie sztuki oraz muzea, a także liczne restauracje i kawiarnie, gdzie będzie można zakosztować portugalskiej kuchni. Do Faro można dostać się samolotem, co będzie najwygodniejszym rozwiązaniem.

W Faro warto zwiedzić zabytkowe zabudowania, które mieszczą się w centrum miasta. Spacerując brukowanymi uliczkami Faro będziemy mogli zobaczyć budynek ratusza oraz parlamentu, kościoły oraz marinę. Można też poświęcić czas na udanie się do rezerwatu przyrody Ria Formosa, gdzie można zobaczyć setki różnych gatunków ptaków. Po zwiedzaniu odpoczniemy w ogrodach lub też możemy zdecydować się na zabawę w dyskotekach i klubach przy plaży.

Gdy chodzi o pogodę, Faro oferuje nam gorące lata, które są najczęściej wybieraną porą roku przez turystów. Będzie można wtedy odpocząć na plażach oraz zwiedzać miasto, ale jeżeli zależy nam na mniejszych tłumach, wówczas można zdecydować się na jesień lub wiosnę, gdy temperatury nie spadają przeważnie poniżej 15-20 stopni Celsjusza.

Brak komentarzy.

Zostaw komentarz o Faro

Komentarz

Powiązane strony z Faro: